برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی (HR) چگونه انجام می شود؟

برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی (HR) چگونه انجام می شود؟

به یاد داشته باشید هرگز نمی‌توانید با کارمندانی که از کارشان رضایت ندارند خدمات خوبی را به مشتریانتان ارائه دهید.

منابع انسانی بی شک مهمترین دارایی و سرمایه هر کسب و کار است، سرمایه ای که در صورت مصطحلک شدن به سادگی قابل تجدید نیست و بیشترین تاثیر در موفقیت یا شکست هر کسب و کار را دارد.

اما چه کنیم که کارمندانی راضی، رو به رشد و پویا داشته باشیم؟

نخست باید بهره وری کارمندانمان را بیشتر کنیم، افزایش بهره وری پرسنل صرفا با نظم و آموزش به دست می آید. مشکل نظم با فرآیند محور شدن امورات به سادگی حل می شود اما آموزش نیازمند زیرساخت، برنامه ریزی و سرمایه گذاری است. هرچقدر هم که سعی کنیم نیروهایی متخصص و ماهر استخدام کنیم بازهم در آخر نیازمند آن خواهیم بود تا آنها را با اکوسیستم کسب و کار خودمان سازگار کرده و مهارت های منحصر به این کسب و کار را به ایشان آموزش دهیم. آموزش صحیح و کارآمد قطعا بهره وری کارمندانمان را به طور شگفت انگیزی ارتقاء خواهد بخشید.

حال نوبت به حال خوب است 🙂 هیچ یک از افرادی که برای ما کار می کنند نباید کوچکترین دغدغه ای داشته باشند. اینکه حقوق ها همه به موقع پرداخت شود کافی نیست، شرکتهای بزرگ و معتبر هر از گاهی پرسنلشان را به مراسمات مختلفی دعوت می کنند تا شام را به همراه خانواده شان میهمان کارفرما باشند. یا در هر فصل با مراکز رفاهی بخصوصی قرارداد می بندند تا پرسنلشان بتوانند با تخفیفی ویژه از خدمات آن مرکز بهره مند شوند. البته برای کسب و کار های در حال رشد چنین هزینه هایی عملی نیست اما توصیه می شود دست کم هر از گاهی با پرسنل خود گپ و گفتی دلسوزانه داشته باشید تا اگر نیاز به مساعده، وام یا حتی مشورت با مشاور حقوقی، روانشناس یا… داشتند بتوانند روی کمک شما حساب کنند.

زمانی که مخاطب شما درک کند مورد توجه شماست و برای او، زمان و زحمتی که برای کسب و کار شما می کشد ارزش قائل هستید قطعا با تمرکز بیشتری کار می کند و مطمئنا هرآنچه که برای رضایت آن هزینه کرده اید را یک سرمایه گذاری پر سود خواهید یافت. بدیهیست متخصصان این حوزه پس از اشرافیت بر روی هر یک از واحد های تشکیل دهنده کسب و کار مدل شخصیتی مناسب برای پرسنل آن واحد را شناسایی و بر همان اساس فعالیت های آتی نظیر جذب، آموزش و مدیریت نیروهای مربوطه را برنامه ریزی و اجرا می کنند.

با دیگر خدمات مشاوره ای ما نیز آشنا شوید:

 

اگر فکر می کنید می توانیم برای کسب و کارتان مفید باشیم باعث افتخارمان خواهد بود تا با هماهنگی قبلی خدمتگزارتان باشیم:
ثبت سفارش آنلاین خدمات مشاوره کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *