دورکاری کارمندان

چرا کارمندان به دورکاری تمایل دارند؟

حتما یادتان هست زمانی صبح زود بیدار از خواب می شدیم و پنج روز در هفته به محل کار می رفتیم؟ مرور این خاطرات مربوط به دوران قبل از همه گیری کووید ۱۹ است. امروزه بسیاری از کارمندان صبح از رختخواب بلند شده و به راحتی از خانه به وسیله کامپیوتر شخصی خود، دورکاری می کنند.

چرا کارمندان به دورکاری تمایل دارند؟

در عصر حاضر، با پایان یافتن این بیماری همه گیر، بسیاری از شرکت ها مانند اپل و گوگل به دنبال یک مدل کار ترکیبی هستند؛ به عنوان مثال کارمندان چند روز در هفته به صورت دورکاری و چند روز به صورت حضوری کار خود را انجام دهند. اما برخی شرکت های دیگر، به ویژه تسلا و گلدمن ساکس، از کارگران می خواهند که به طور تمام وقت به دفتر کار خود بازگردند.

علیرغم مطالعاتی که نشان می دهد کارمندان هنگام کار از خانه شادتر هستند و بهره وری بیشتری دارند، امکان کار تمام وقت، حضوری و ترکیبی در این شرکت ها وجود دارد.

آیا کارمندان بعد از چشیدن طعم دورکاری به محل کار خود بازمی گردند؟

ما تحقیقاتی در این خصوص انجام داده ایم که با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

در این تحقیق از حدود ۲۰۰ کارمند دورکار یا مدل ترکیبی سوال کردیم، اگر مجبور شوند به طور تمام وقت به محل کار خود بازگردند، شغل خود را ترک می کنند؟ ۵۴ درصد آنان معتقد بودند حتما به دنیال شغل دیگری خواهند رفت.

ترک شغل کارمندان دورکار

فکر می کنید علت چیست؟ چون کارمندان به دنبال انعطاف در کار خود هستند.

ما دریافتیم تساهل در دورکاری، ساعت کاری منعطف، تعادل کار و در نتیجه زندگی سالم، دلایل اصلی علاقه کارمندان به دورکاری یا مدل ترکیبی در شغل خود است.

در واقع برای آنها ویژگی انعطاف پذیری در دورکاری، به اندازه حقوق و مزایا مهم بود.

مزیت دورکاری

چه کسانی دورکاری انجام می دهند؟

ممکن است از خود بپرسید، در حال حاضر چند درصد از کارمندان به صورت دورکار، حضوری و تمام وقت یا مانند مدل ترکیبی کار می کنند؟

دورکاری

هنوز کار حضوری در مدل غالب است. به طور دقیق تر ۴۰٪ از کارمندان در دفتر تمام وقت، ۳۲٪ کاملاً از راه دور و ۲۸٪ در نوع ترکیبی کار می کنند.

نکات مهم برای مدیران شرکت ها و کارفرماها

البته بر همگان آشکار است که برخی از کارها را نمی‌توان از راه دور انجام داد؛ اما همه‌گیری کرونا ثابت کرد تعداد زیادی از مشاغل، می‌توانند انعطاف‌ پذیری بیشتری داشته باشند.

در حالی که نمی‌توانیم رفتار کارمندان بعد از اجبار کار حضوری را پیش‌بینی کنیم، واضح است که انجام این کار در مواقع غیرضروری ممکن است باعث ترک شغل توسط نیروهای شما شود.

اگر کارفرمایی هستید که به حضور کارمندان به صورت تمام وقت در  محل کار علاقه دارید، با همدلی و حوصله به کار خود ادامه دهید و به طور شفاف به تیم خود توضیح دهید که چرا کار باید در دفتر انجام شود و این احتمال را در نظر بگیرید که برخی از نیروهای شما اگر انعطاف پذیری را ترجیح می دهند می توانند به شرکت دیگری نقل مکان کنند.

برای کمک به کارمندان خود برای بازگشت به دفترکار و ایجاد تعادل سالم بین کار و زندگی می توانید جایگزین های زیر را به آنان پیشنهاد دهید:

  • ساعات کاری منعطف در دفتر و منزل طی هفته هایی که کارها سبک تر هستند
  • روزهایی بدون جلسه در سراسر شرکت در هر هفته
  • پیشنهاد تعطیلات تابستانی یا زمستانی
  • مرخصی اضافی به کارمندان
  • در صورت امکان، گزینه های مرخصی اضافی تر برای تفریح، بیماری یا سفر

در نهایت، اگر دورکاری و مدل ترکیبی برای بخش بازاریابی یا کسب و کار شما قابل انجام است، بهتر است انجام دهید تا باعث کاهش هزینه ها برای خود و کارمندتان شوید.

چرا کارمندان به دورکاری تمایل دارند؟

چگونه کارمندان دورکار را مدیریت کنیم؟

فناوری باعث شده در هر کجای دنیا بتوانیم کار خود را انجام دهیم. مردم در سراسر جهان در تلاش هستند تا خود را با این فناوری وفق دهند. امروزه مدیریت کارمندان دورکار، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان یک کارفرما، این وظیفه شماست که مسیر موفقیت تیم خود را تعیین کنید.

به طور معمول، چهار چالش اصلی وجود دارد که سرپرستان و صاحبان مشاغل هنگام مدیریت نیروی کار از راه دور، با آن مواجه می شوند.

فقدان وقت حضوری با همکاران و مدیران: تعامل چهره به چهره برای فرهنگ شرکت و برخورد در محل کار حیاتی است. عدم وجود ارتباط حضوری می تواند توسط تیم های مجازی به شدت احساس شود. ابزارهای همکاری را برای بهبود مشارکت کارکنان و افزایش تعامل اجتماعی بین اعضای تیم از راه دور در نظر بگیرید.

استفاده از دوربین هنگام کار: کارمندان باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند جلوی دوربین باشند یا خیر. استفاده از دوربین به غیر از جلسات کاری و ارتباط با مشتری، برای کنترل کارمندان بی‌ معناست و بهتر است از این کار استفاده نکنید.

مشکلات ارتباطی: هنگام دورکاری، نمی‌توانیم کارمندان را زیرنظر داشته باشیم تا ببینیم برای پاسخ به یک سوال در دسترس هستند یا خیر. به‌علاوه اینکه، ممکن است برخی ایمیل ها و پیام ها موردتوجه قرار نگیرند. مدیران باید با الگوبرداری از استراتژی های ارتباطی موثر، به رفع این مسائل کمک کنند.

حواس‌پرتی‌های اطراف: چه کارمند در یک کافی شاپ باشد چه خانه، ممکن است حواس پرتی باعث عدم تمرکز نیروهای شما شود؛ باید به این نکته توجه داشته باشید که دورکاری با حواس پرتی محیط همراه است.

برخی از تیم ها ممکن است سعی کنند همه چیز را از طریق ایمیل یا پیام رسان های داخلی و خارجی مدیریت کنند که بسیار خطرناک است. سیستم مدیریت پروژه مشکل تیم های مجازی را حل کرده است تا کارمندان را سازماندهی کرده و کار را برای مدیران آسان تر کند.

یکی از بهترین سامانه های مدیریت کسب و کار، سیستم مدیریت پروژه (PMS) است. سیستم مدیریت پروژه (PMS) نرم افزاری است که تمامی ورودی های مورد نیاز برای انجام و اجرای موفقیت آمیز پروژه های دورکاری را مدیریت می کند. معمولاً دارای سیستم های نرم افزاری متنوع است و برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات مرتبط با پروژه ها، یکپارچه شده است.

به طور خاص برای برنامه ریزی پروژه، طراحی، زمان بندی، تخصیص منابع و تصمیم گیری ها استفاده می شود. سیستم مدیریت پروژه یا PMS پس از سال ها تخصص در مشاوره مدیریت پروژه و درک چالش های کلیدی برای هر سازمانی که پروژه ها را مدیریت می کند، ایجاد شده است.

شایان ذکر است کانون تبلیغات پاسارگاد با ارائه خدمات نصب و راه اندازی سیستم مدیریت پروژه (PMS) و نصب و راه اندازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)

با ما از طریق این لینک در تماس باشید.

 

منبع: Back to the Office? Remote and Hybrid Employees Would Rather Quit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *