بررسی 23 آمار جالب، در نتیجه نظرسنجی از بازاریابان موفق

بررسی ۲۳ آمار جالب، در نتیجه نظرسنجی از بازاریابان موفق

اخیرا وبلاگ HubSpot از ۱۰۶۷ مدیران کسب و کار که در شرکت‌های B2B و B2C کار می‌کنند، در مورد روندهای بازاریابی برتر و استراتژی‌ هایی که استفاده می‌کنند و همچنین چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستند، نظرسنجی کرده است.

در این مطلب، بینش هایی در مورد استراتژی‌های کسب و کار شرکت ها و روند رشد آنها در سال ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قبل از شروع این مقاله به شما توصیه می کنیم از خواندن مطلب “چگونه یک برنامه بازاریابی مناسب داشته باشیم؟” غافل نشوید.

بازاریابان چه روندهایی را دنبال می کنند؟

۱. برترین روندهایی که رهبران کسب و کارها دنبال می کنند، ارسال ویدئوی کوتاه، بازاریابی تجربی و تأثیرگذار است.

بازاریابان چه روندهایی را دنبال می کنند؟

۲. روندهایی که رهبران کسب و کارها دنبال می کنند و دارای بالاترین نرخ بارگشت سرمایه (ROI) هستند، عبارتند از: بازاریابی تأثیرگذار، محتوای ویدئویی کوتاه و محتوای دائمی در رسانه های اجتماعی.

۳. شرکت‌های مطرح بیشتر روی محتوای ویدئویی کوتاه، بازاریابی درون‌گرا و مسئولیت اجتماعی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

۴. رهبران کسب و کارها معتقدند که باید سرمایه گذاری خود را برای تولید محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی و تأثیرگذار افزایش دهند.

۵. اینفلوئنسر مارکتینگ مؤثرترین روندی است که شرکت های موفق از آن استفاده می کنند.

استراتژی هایی که بازاریابان از آن استفاده می کنند

۱. استراتژی‌های اولیه مدیران کسب و کارها این است که شرکت‌هایشان از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، محتوایی و متشکل از این دو استفاده کنند.

استراتژی هایی که بازاریابان از آن استفاده می کنند

۲. محبوب‌ترین قالب‌های رسانه‌ای برای بازایابی محتوایی، استفاده از ویدئو، اینفوگرافیک‌ها و وبلاگ‌ها است.

۳. برترین پلتفرم‌های شرکت‌های مطرح برای ارسال ویدئو، فیس‌بوک، یوتیوب، اینستاگرام و تیک‌تاک است.

۴. ۴۸ درصد از رهبران کسب و کارها اعتقاد دارند که هدف اصلی آنها هنگام اجرای کمپین های بازاریابی در سال ۲۰۲۲، افزایش آگاهی از برند و به دنبال آن افزایش تعامل و بالا رفتن درآمد است.

استراتژی هایی که بازاریابان از آن استفاده می کنند

۵. ۴۱ درصد از شرکت‌های کسب و کار از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و آن را به بهترین کانال اهرمی با بالاترین بازگشت سرمایه تبدیل کرده اند.

۶. ۵۱ درصد از مدیران شرکت ها اعلام کردند که بودجه بازاریابی آنها در سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

 افزایش بودجه بازاریابی

۷. بهترین استراتژی‌های بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، ارسال ویدئوی کوتاه، تولید محتوای تأثیرگذار و تعامل با مخاطبان در قسمت نظرات است. لازم به ذکر است ویدئوی ۶۰ ثانیه ای، موثرترین روش است و بالاترین بازگشت سرمایه را در پی دارد.

۸. ۸۲ درصد از مدیران از اتوماسیون برای کنترل وظایف استفاده می کنند که استراتژی هایی که آنها به کار می گیرند، عبارتند از: چت بات ها، اتوماسیون محتوا و مدیریت وظایف.

۹. یوتیوب محبوب‌ترین پلتفرم رسانه اجتماعی است و اینستاگرام و فیس‌بوک در رتبه های بعدی قرار دارند که شرکت ها برای ارسال ویدئو از آن استفاده می کنند.

گزارش بازاریابی

۱۰. ۸۳ درصد از مدیرات شخصاً از تولید محتوا برای جذب مخاطب استفاده می کنند و آن را به کانال اهرمی برتر تبدیل می کنند. رسانه های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ دومین و سومین روش پر استفاده آنها است.

بازاریابی محتوایی

۱۱. از نظر رهبران کسب و کارها، بهترین استراتژی بازاریابی ایمیلی، ایمیل های سازگار با موبایل است که شرکت های آنان از آن استفاده می کنند.

۱۲. مدیران کسب و کارها اعتقاد دارند که نقش هایی مانند مدیر تولید محتوا، استراتژیست محتوا و دستیار خلاق در سال ۲۰۲۲ در اولویت های شغلی قرار می گیرند.

چالش های پیش روی رهبران بازاریابی

۱. بازاریابان اعلام کردند، بزرگترین چالش هایی که در رسانه های اجتماعی با آن مواجه هستند ایجاد محتوای جذاب (۲۶%)، دستیابی به مخاطبان هدف (۲۵%) و مرتبط کردن فعالیت های اجتماعی با نتایج کسب و کار (۲۵%) است.

چالش های پیش روی رهبران بازاریابی

۲. مدیران کسب و کار معتقدند بزرگترین چالش هایی که در تولید محتوا با آن مواجه هستند: بهبود عملکرد سئو، ایجاد محتوایی که تعامل آنلاین با مخاطب را بالا ببرد و ایجاد محتوای منجر به تولید است.

۳. به‌روز ماندن در مورد به‌روزرسانی‌های الگوریتم موتورهای جستجو (گوگل) و ایجاد اعتبار دامنه، مهمترین چالش‌هایی است که مدیران هنگام سئو با آن مواجه هستند.

۴. پنج چالش بزرگی که رهبران کسب و کارها با آن روبرو هستند: آموزش تیم های خود، اندازه گیری بازگشت سرمایه با فعالیت های بازاریابی، همسویی فروش و دیجیتال مارکتینگ و افزایش مخاطبان جهانی است.

چالش های پیش روی بازاریابان

۵. مدیران کسب و کارها می گویند بزرگترین چالش های بازاریابی ایمیلی، اندازه گیری بازگشت سرمایه، افزایش تعامل و ارسال شدن ایمیل ها به هرزنامه است.

۶. اطمینان از روش کاری کارمندان، یافتن کارمندانی با مهارت مناسب و جذب کارمندان متنوع، مهمترین چالش هایی است که مدیران کسب و کار برای استخدام داوطلبان با آن روبرو هستند.

آمارهای بازاریابان

شایان ذکر است کانون تبلیغات پاسارگاد با ارائه خدمات مشاوره تخصصی کسب و کار توسط خبره ترین تیم، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای پیشرفت و توسعه کسب و کارتان است.

با ما از طریق این لینک در تماس باشید.

 

منبع:

۲۳Stats We Gained from Surveying Marketing

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *