7 جولای روز حقیقت

چرا روز حقیقت در تقویم ثبت شده است؟

۱۶ تیر مصادف با ۷ جولای، به نام روز حقیقت نامگذاری شده است. دنیایی را تصور کنید که در آن هیچ کس دروغ نمی گوید، هیچ کس حرف گمراه کننده ای نمی زند و یا کار غیر صادقانه ای انجام نمی دهد. هدف روز حقیقت رسیدن به این مقصود است.

صداقت و راستگویی از فضیلت هایی است که مورد تاکید همه ادیان جهانی است. فرهنگ ها و مذاهب متنوعی در سراسر جهان وجود دارد که همگی به ارزش صداقت، اعتقاد راسخ دارند.

این روز، مردم را به گفتن حقیقت تشویق می کند و لازم به ذکر است که صداقت، یکی از اولین گام ها برای ایجاد یک جامعه عادلانه است.

تاریخچه روز حقیقت

همیشه در تاریخ بشر، نبرد بین دروغ و حقیقت وجود داشته است. حتی افلاطون فیلسوف بزرگ یونانی در فلسفه، به دنبال یافتن شرایطی بود که دروغگویی را توجیه کند و ارسطو همه اشکال دروغ را محکوم کرد.

از سوی دیگر، صداقت، رفتاری است که در تار و پود تاریخ بشریت است و تمایل مردم به راستگویی و صداقت، به عنوان نشانه ای از فضیلت تلقی می شود.

حقیقت و دروغ نیز دو نیروی محرکه برخی از روایات بزرگ هستند.

اتفاقات جذاب زیادی در تاریخ ۷ ژوئیه رخ داده است.

7 جولای روز حقیقت

به عنوان مثال، آیا می دانستید در چنین روزی در سال ۱۹۳۰ ساخت و ساز سد هوور در نوادا آغاز شد؟ ساخت آن ۵ سال طول کشید و بیش از ۱۰۰ کارگر در طول ساخت آن جان باختند؟

علت نامگذاری روز حقیقت این است که مردم تشویق شوند فقط حقیقت را بگویند.

همه ما گاهی اوقات در برخی شرایط عمدا دروغ می گوییم. گاهی اوقات برخی از اصطلاح دروغ مصلحتی استفاده می کنند که معتقدند یک دروغ بی ضرر است و از صدمه زدن به احساسات دیگران جلوگیری می کند.

اما این بهانه جایز نیست. در روز حقیقت، این فرصت را دارید که به راستگویی عادت کنید.

چگونه روز حقیقت را گرامی بداریم؟

تنها راه ساده برای جشن گرفتن ۷ جولای، گفتن حقیقت است. صادق باشید و به اطرافیان خود انگیزه دهید که بدون ترس حقیقت را بگویند. اثرات بد دروغگویی را به آنها بیاموزید و همیشه با آنها صادق باشید.

بگذارید روز حقیقت یک ابتکار باشد و این شعار برای همه به عادت تبدیل شود. هرگز فردی صادق را با ذهن بسته و سایر باورها را ناامید نکنید. همیشه آرام باشید و حقیقت را بپذیرید؛ حتی اگر تلخ است.

پس راهی نویدبخش برای بیان حقیقت، در این روز بسازید. با استفاده از هشتگ TellTheTruthDay# تصاویر را پست کنید و جشن روز حقیقت را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ضرورت صداقت در زندگی

راستگویی، تعهدی منطقی بین رفتار و روابط اجتماعی است. صداقت برای داشتن یک زندگی موفق بسیار ضروری و مهم است.

فردی که همیشه صداقت را پیشه زندگی خود قرار داده، از تنش و درگیری به دور است و زندگی شادتری دارد.

و فردی که اطمینان دارد درباره تعهدات و وعده‌هایش با افراد دیگر صادقانه رفتار کرده، در مورد نتایج آن‌ها نگرانی و استرس ندارد.

اگر فردی حقیقت درون صحبت های خود را پنهان کند، تنش، نگرانی، استرس و اضطراب که علت اصلی انواع اختلالات است را تجربه خواهد کرد.

همچنین صداقت از آن جهان حائز اهمیت است که منجر به بهبود مهارت‌های ارتباطی و محبوبیت فرد می شود.

ممکن است همیشه راستگویی سخت و دشوار باشد؛ اما همین که راستگویی را سرلوحه زندگی خود قرار دهید، آثار آن را در سلامت روان خود مشاهده خواهید کرد.

راستگویی از بسیاری آسیب‌ها جلوگیری می کند. نکته قابل توجه این است که برخی افراد حتی در مورد کوچک‌ترین مسائل صداقت ندارند و به صورت ناخودآگاه دروغ می‌گویند.

در واقع دروغگویی یک عادت رفتاری مخرب و جزئی از شخصیت آن‌ها شده و قادر به ترک آن نیستند.

۴ دلیل محکم برای گفتن حقیقت

برخی معتقدند صداقت، بهترین سیاست است، اما چرا این گونه است؟ بیایید بررسی کنیم چرا صادق بودن به دروغگویی ارجحیت دارد.

۱. گفتن حقیقت از دروغ آسان تر است:

حتما برایتان اتفاق افتاده، حرف ناصحیحی گفته اید و سپس جزئیات آن را فراموش کرده اید. شما ممکن است در آن لحظه یک دروغ گفته باشید، اما دروغ ها به صورت مارپیچ در حرکت هستند و باید در ادامه دروغ های بزرگتری بیان کنید.

به یاد نگه داشتن این دروغ ها بسیار سخت است. مگر اینکه بخواهید دفترچه‌ای به همراه داشته باشید و در آن موضوعات مختلف مرتبط با دروغ اصلی را یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که پیگیری آن ها بسیار سخت و دشوار است.

اگر همیشه حقیقت را بگویید، مهم نیست چند بار در مورد موضوع از شما سؤال می شود، شما همیشه آنچه واقعاً اتفاق افتاده را بیان می کنید.

۲. دروغ حتما فاش می شود:

صرف نظر از اینکه چقدر قهارانه دروغ می گویید، بالاخره روزی، یک نفر متوجه آن می شود.

مثلا فکر کنید در خصوص نرفتن به سرکار با مدرسه دروغ بگویید و فرد آشنایی شما را در یک مهمانی ببیند، یا درمورد جزییات شغل خود به دیگران دروغ بگویید. به راستگویی اعتماد کنید تا در زندگی خود آرامش داشته باشید.

7 جولای روز حقیقت

۳. بدترین حقیقت، زیباتر از بهترین دروغ است:

مهم نیست که وقتی حقیقت را به فردی می‌گویید، چقدر بد واکنش نشان دهد. مطمئن باشید که وقتی بفهمد که شما به او دروغ گفته‌اید، هزار بار بیشتر ناراحت می شود.

گاهی اوقات دروغ بیشتر ناراحت کننده است تا صداقت. یک بار حقیقت را بگویید و کار را تمام کنید.

۴. هنگامی که اعتماد از بین رفت، هرگز به طور کامل به دست نمی آید:

اگرچه عذرخواهی، اعمال زشت گذشته را بهبود می بخشد، اما نمی‌توانند شکاف‌ها را جبران کند یا اوضاع را به حالت قبل بازگرداند.

اگر کسی بفهمد که شما به او دروغ گفته اید، دیگر هرگز نمی تواند کاملاً به شما اعتماد کند.

حتی اگر بقیه عمرتان با او صادق باشید، فردی که به او دروغ گفته اید همیشه درمورد صداقت سخنان شما مردد است.

صداقت اولین اصل فرهنگ سازمانی کانون تبلیغات پاسارگاد

نامگذاری روز حقیقت بهانه است. اگر با صداقت زندگی کنید هدف زندگی کردن را می آموزید. صداقت و راستگویی کلیدی ترین و مهم ترین اصل در هر سازمانی است. اگر با صداقت به امور مربوطه خود رسیدگی کنید، به پیشرفت دوچندانی دست پیدا خواهید کرد.

اصل فرهنگ در فرهنگ سازمانی پرسنل کانون تبلیغات پاسارگاد، صداقت است. هیچ استثنایی برای صداقت وجود ندارد. صداقت در ذات انسانهاست و مربوط به زمان و مکان نمی‌شود.

و سخن آخر اینکه، اگر در موقعیت های ساده برای نتایج کم‌ارزش صداقت خود را زیر پا بگذارید، آنگاه زیر پا گذاشتن راستگویی برای شما امری عادی می‌شود.

 

منابع:

the fact site

هنر زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *