طراحی وب سایت جهانگردی برای گردشگران

طراحی وب سایت جهانگردی برای گردشگران

هرساله مردم جهان ۲۷ سپتامبر مصادف با ۵ مهر را به عنوان روز جهانی جهانگردی، به منظور افزایش آگاهی جامعه بین المللی در مورد اهمیت گردشگری و ارزش اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آن گرامی می‌دارند.

روز جهانی جهانگردی از سال ۱۹۸۰ هر ساله برگزار می شود. ۲۷ سپتامبر سالگرد تصویب اساسنامه سازمان در سال ۱۹۷۰ است که راه را برای تأسیس سازمان جهانی گردشگری در پنج سال بعد هموار کرد.

روز جهانی جهانگردی فرصتی برای شماست تا دنیای خود را کمی گسترش دهید، از مکان هایی که همیشه می‌خواستید زمانی را برای بازدید از آن اختصاص دهید، دیدن کنید و در نهایت، دنیای خود را بهتر بشناسید.

سفر باعث وسعت بخشیدن به ذهن، کاوش در جهان و دیدن مناظر و فرهنگ های گوناگون است.

برگزاری مراسم روز جهانگردی 2022

تاریخچه روز جهانی جهانگردی

همگان انتظار دارند صنعت توریسم تا سال ۲۰۳۰ با نرخ سه درصد در سال رشد کند. این رشد ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال افزایش سطح مالی طبقات متوسط در سراسر جهان و کاهش قیمت حمل و نقل، به ویژه حمل و نقل هوایی.

در این سالها، علی‌رغم چالش‌هایی مانند بیماری‌های همه‌گیر، بلایای طبیعی و بحران‌های اقتصادی در سرتاسر جهان، بخش جهانگردی تقریباً رشد بی‌وقفه‌ای را تجربه کرده است.

روز جهانی جهانگردی برای ادای احترام به این صنعت، تشویق مردم به سفر و تجلیل از کسانی که در خدمت صنعت توریسم مردم جهان هستند، است؛ یعنی افرادی که به ما امکان می‌دهند تا به اهداف خود در بازدید از مکان‌های مختلف در سراسر جهان دست یابیم.

هر سال، روز جهانی توریسم به موضوع متفاوتی اختصاص دارد. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹، موضوع “جهانگردی و مشاغل، آینده ای بهتر برای همه” برای این روز درنظر گرفته شد. این امر مردم را تشویق می کند تا برای ایجاد شغل در بخش گردشگری تمرکز کنند.

سازمان ملل از سالها پیش خواستار ایجاد مشاغل بهتر و بیشتر، به ویژه برای جوانان و زنان در بخش گردشگری بود. یکی از دلایل نامگذاری روز جهانگردی، همین امر است.

لازم به ذکر است، تا زمانی که مکان های دوردستی برای سفر و کشف کردن وجود دارد، سیر و سفر بخشی از تجربه بشر است.

می توان ادعا کرد که جهانگردی به دوره شولگی در چین باستان، زمانی که پادشاهان برای محافظت از جاده ها و ساختن ایستگاه های بین راهی برای مسافران تلاش زیادی کردند، بازمی گردد. در قرون وسطی سفر به دلایل مذهبی اهمیت بیشتری پیدا کرد، بودیسم، اسلام و مسیحیت همگی دارای سنت های زیارتی بودند که نیاز به سفر مسافت های طولانی به منظور سلامتی و بهبود معنوی داشتند.

در اوایل قرن بیست و یکم، سیر و سفر بین‌المللی به یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی جهان تبدیل شده بود و تأثیر آن از قطب شمال تا قطب جنوب آشکار بود؛ بنابراین تاریخ جهانگردی از اهمیت زیادی برخوردار است. این تاریخ بسیار قبل از ضرب سکه در پایان قرن هجدهم استفاده می شده است.

روز جهانی جهانگردی توسط سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد با هدف ترویج توریسم پایدار، مسئولانه و قابل دسترس جهانی تعیین شده است.

جهانگردی هم به نفع گردشگر و هم به نفع مکان هایی است که گردشگران از آن بازدید می کنند و یکی از محرک های اصلی رشد اقتصادی محسوب می شود.

این روز سالیانه در جهان درحال برگزاری است. همچنین این تاریخ، نشان دهنده آغاز فصل در نیمکره جنوبی و پایان فصل اوج در نیمکره شمالی است.

برگزاری مراسم روز جهانگردی 2022

جهانگردی چیست و چه فوایدی دارد؟

به فرآیند گذراندن وقت دور از خانه به دنبال تفریح، آرامش و لذت و در عین حال استفاده از ارائه خدمات تجاری، جهانگردی می گویند. به این ترتیب، توریسم محصول تمهیدات اجتماعی مدرن است که در اروپای غربی از قرن هفدهم آغاز شد؛ اگرچه پیشینه هایی در دوران باستان کلاسیک دارد.

همه گیری کووید-۱۹ تأثیرات اجتماعی و اقتصادی گسترده ای بر جهان داشت. هر دو اقتصاد توسعه یافته و در حال توسعه ضربه زیادی خورده اند و گروه‌های حاشیه‌نشین، آسیب‌پذیرترین ضربه ها را دیده‌اند.

سیر و سفر برای موفقیت بسیاری از اقتصادها در سراسر جهان، حیاتی است. از جمله مزایای آن می‌توان به افزایش درآمد اقتصادی، ایجاد هزاران شغل برای افراد، توسعه زیرساخت های یک کشور و تبادل فرهنگی بین خارجی ها و شهروندان اشاره کرد.

تعداد مشاغل ایجاد شده توسط جهانگردی در بسیاری از مناطق مختلف قابل توجه است. این مشاغل نه تنها بخشی از صنعت توریسم هستند، بلکه ممکن است شامل: بخش کشاورزی، بخش ارتباطات، بخش سلامت و بخش آموزشی نیز باشند.

بسیاری از گردشگران برای تجربه فرهنگ، سنت‌های مختلف و غذای مقصد میزبان، سفر می‌کنند. این سفر برای رستوران ها، مراکز خرید و فروشگاه های محلی بسیار سودآور است.

دولت هایی که درصد زیادی از درآمد خود را به جهانگردی اختصاص می دهند، سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های کشور می کنند. آنها می خواهند گردشگران بیشتری از کشورشان بازدید کنند و این بدان معناست که امکانات ایمن و پیشرفته برای آن دسته از کشورها ضروری است. این کار منجر به ساخت جاده‌ها و بزرگراه‌های جدید، پارک‌های توسعه‌یافته، فضاهای عمومی بهبود یافته، فرودگاه‌های جدید و احتمالاً مدارس و بیمارستان‌های بهتر می‌شود.

جهانگردی یک تبادل فرهنگی بین گردشگران و شهروندان محلی ایجاد می کند. نمایشگاه ها، کنفرانس ها و رویدادها معمولاً افراد خارجی را جذب می کنند. تعدادی از افراد معمولاً از هزینه های ثبت نام، خرید هدایا، فضاهای نمایشگاهی و فروش حق چاپ رسانه، سود می برند. علاوه بر این، گردشگران خارجی تنوع و غنی سازی فرهنگی را برای کشور میزبان به ارمغان می آورند.

معایب جهانگردی

جهانگردی ممکن است باعث آسیب های زیست محیطی مانند فرسایش، آلودگی، از بین رفتن زیستگاه های طبیعی و آتش سوزی جنگل ها شود. حتی اگر گردشگران مسئولانه رفتار کنند، تعداد زیاد آنها می تواند باعث آسیب شود. اغلب مسئولین مربوطه برای نگهداری از ساختمان‌ها، بناهای تاریخی و معابد باستانی تلاش زیادی می‌کنند.

همچنین تجاری سازی فرهنگ می تواند روح یک مقصد گردشگری را تضعیف کند. سنت‌های محلی که دارای میراث فرهنگی غنی هستند به پوشیدن لباس‌ها و انجام دادن مراسم برای گردشگران در ازای پول خلاصه می‌شوند.

اغلب گردشگران به سنت ها و فرهنگ محلی احترام نمی گذارند، از پیروی از استانداردهای لباس محلی امتناع می ورزند و یا رفتار گستاخانه یا نامناسب با مردم محلی دارند.

اگرچه مشاغل توسط گردشگری ایجاد می شوند، اما بیشتر آنها از سطح نسبتاً پایینی مانند کار در خدمات هتل، سرویس دهی در رستوران و … هستند. این کارگران با دستمزد و مهارت کم، چشم انداز اندکی برای پیشرفت یا ترفیع دارند.

گاهی اوقات جهانگردی آنقدر کانونی می شود که سایر اشکال درآمدزایی نادیده گرفته می شود و وابستگی اقتصادی به صنعت گردشگری شکل می گیرد. این کار در درازمدت، کشور را آسیب‌پذیر می کند و می‌تواند باعث تحولات سیاسی یا بلایای طبیعی شود.

میزبانی بالی در روز جهانی جهانگردی ۲۰۲۲

اندونزی به عنوان میزبان رسمی جشن های روز جهانی جهانگردی در سال ۲۰۲۲ تعیین شده است. موضوع اصلی رویداد امسال “بازاندیشی در گردشگری” است. با بازگشایی مرزهای بین المللی و تلاش برای احیای صنعت توریسم پس از سال های همه گیری کووید-۱۹، اندونزی با خوش بینی به آینده گردشگری، به عنوان میزبان این روز را جشن خواهد گرفت.

نکته مهم جشن امسال این است که مردم و کره زمین را در اولویت قرار دهیم. همچنین گردآوری افراد از هر طبقه از جامعه برای یک بخش پایدار، فراگیر و انعطاف پذیر، هدف این روز است.

گردشگری 2022در این روز، وزرای گردشگری از کشورهای عضو سازمان جهانی گردشگری و همچنین حامیان مالی بین‌المللی و محلی جهانگردی از همه اقشار جامعه گرد هم جمع می شوند.

اندونزی کشوری است که در سواحل سرزمین اصلی آسیای جنوب شرقی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور، مجمع الجزایری است که در سراسر استوا قرار دارد و مسافتی معادل یک هشتم محیط زمین را در بر می گیرد. در اوایل قرن بیست و یکم اندونزی پرجمعیت ترین کشور آسیای جنوب شرقی و چهارمین کشور پرجمعیت در جهان بود.

سرزمینی با سواحل بکر، ویلاهای آبی در جزایر آرام، قبایل پر جنب و جوش و اخلاق فرهنگی آنها از جمله مناظر زیبای کشور اندونزی است. مکان‌های سورئال، جزایر، سواحل و دریاچه‌ها، پارک های ملی برای دوستداران حیات وحش، آتشفشان های فعال حاطره زیبایی برای افراد ماجراجو به همراه دارد.

چه عاشق ماجراجویی باشید و چه کسی که به دنبال آرامش و زمان تنهایی است، اندونزی بهترین مکان برای سفر است.

ضرورت تاسیس یک وب سایت جامع برای گردشگران

در سال های دور هر آژانس مسافرتی می توانست کاملاً آفلاین کار خود را انجام دهد؛ ولی در حال حاضر با توسعه نکنولوژی، هیچ آژانس گردشگری نمی تواند بدون حضور آنلاین به موفقیت واحدی دست یابد. احتمالاً به همین دلیل است که اینترنت مملو از وب سایت های مسافرتی است.

وب سایت های آژانس های مسافرتی، باید منبع عالی اطلاعاتی برای مسافران باشند. محتوای قابل اعتماد شما ممکن است باعث انگیزه سفر برای بازدیدکنندگان وب سایت شود. مهمترین مزیت یک وب سایت مسافرتی این است که به شما فرصتی می دهد تا بسته های تور را ارائه دهید و آنها را از پلتفرم خود بفروشید.

بسیاری از مشاغل برای پیشبرد بهتر امور، به یک وب سایت نیاز دارند. ما کار شما را آسان کرده ایم.

کانون تبلیغات پاسارگاد با طراحی و برنامه نویسی وب سایت توسط تیمی زبده و متخصص، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. این شرکت قادر به اجرای صفر تا صد پروژه های طراحی وب سایت با خدمات اپراتوری ساعتی و ماهیانه است.

برای مشاهده آخرین تعرفه های طراحی وب سایت بر روی این لینک کلیک کنید.

 

منابع:

global edge

soapboxie

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *