آموزش سئو

آموزش سئو در ۸ گام

اگر به‌ تازگی با بهینه‌ سازی موتور جستجو (SEO) آشنا شده اید، آموزش سئو برای شما ضروری است. احتمالاً تابه حال چندین اصطلاح اساسی مانند جست و جوی کلمات کلیدی و بهینه سازی صفحات را شنیده اید. اما چگونه می توانید دانشی را که تاکنون جمع آوری کرده اید را در محتوا به کار ببرید؟

ما شما را گام به گام با سئو آشنا خواهیم کرد. مهم نیست که چقدر تازه کار هستید، هر کسی می تواند با نکاتی که امروز برایتان بیان خواهیم کرد شروع به کار کرده و وب سایت خود را در کمترین زمان سئو کند.

گام های آموزش سئو

۱. پیدا کردن کلمات کلیدی:

هنگام جست و جو برای کلمات کلیدی، باید لیستی از کلمات و عبارات مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید. به این فکر کنید که کدام کلمات افراد را به وب سایت شما جذب می کند. به عنوان مثال می توانید از کلمات سرچ شده کاربر در سایت و کامنت هایی که برای شما گذاشته اند، استفاده کنید. باید بدانید کاربران از کدام کلمات بیشتر استفاده کرده اند.

شما می توانید از ابزار اختصاصی تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید؛ اما افراد تازه کار هنگام آموزش سئو، بهتر است در ابتدا کلمات کلیدی خود را به طور مستقیم انتخاب کنند. به عنوان مثال، اگر قهوه برشته شده می فروشید، «قهوه برشته شده»، «قهوه کلمبیایی» و «روستر قهوه محلی» انتخاب های خوبی هستند.

آموزش سئو

این کلمات کلیدی را فهرست کنید تا بتوانید آنها را جست و جو کنید. سپس، یک کلمه یا عبارت را در یک صفحه از سایت خود قرار دهید. به طور واضح تر، نباید کلمات کلیدی مختلف را در یک صفحه هدف قرار دهید. شما می خواهید یک کلمه کلیدی و کلمات مرتبط با آن را در صفحات مختلف استفاده کنید.

به عنوان مثال، ممکن است مطلبی برای صفحه «روستر قهوه محلی» بنویسید. در این صفحه، می‌توانید عبارات مرتبط معنایی مانند «قهوه محلی»، «برشته‌کننده قهوه در نزدیکی من»، «برشته‌کننده قهوه + نام شهر» و «قهوه بو داده محلی» را هدف قرار دهید.

۲. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه:

هنگامی که یک کلمه کلیدی را انتخاب کردید، آن را در عنوان صفحه مطلب یا صفحه موردنظر خود قرار دهید.

عنوان صفحه یکی از مهمترین مواردی است که گوگل و سایر موتورهای جستجو، ارزیابی می کنند؛ چون عنوان در بالای نتیجه صفحه وب شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر می شود.

۳. استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه (URL)

گوگل و سایر موتورهای جستجو از URL صفحه برای تعیین محتوای صفحه وب استفاده می کنند. شما باید از کلمه کلیدی یا عبارت خود به طور خاص در نامک استفاده کنید.

۴. استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا

توضیحات متا، موتورهای جستجو و کاربران را در خصوص کلیت مطلب شما راهنمایی می کند.

توضیحات متا باید کوتاه، قابل فهم و منطقی باشد و کلیدواژه مناسب در آن به کار برده شود. از طولانی کردن آن بپرهیزید.

۵. کلمات کلیدی را در متن H1 قرار دهید:

متن H1 معمولا عنوان مقاله در بالای صفحه شما است. گوگل و سایر موتورهای جستجو، H1 را بررسی می کنند و به کلمات موجود در آن اهمیت بیشتری می دهند. مطمئن شوید که کلمه یا عبارت کلیدی شما در آن وجود دارد.

آمورش سئو

۶. استفاده از کلمات کلیدی در محتوای صفحه:

استفاده از کلمات کلیدی در محتوا، بخش مهمی از استراتژی سئو داخلی شما است.

زیرا انجام این کار به موتورهای جستجو نشان می دهد که محتوا و صفحه درباره کلمه کلیدی انتخابی شما است و در نتایج جستجو قابل مشاهده است. شما باید از کلمه کلیدی از ۴-۶ بار تا ۱۰-۱۲ بار استفاده کنید. توصیه ما این است که به طور طبیعی آن را در نوشته به کار ببرید؛ اما از اعمال سیاه مانند پر کردن نوشته با کلمات کلیدی خودداری کنید.

۷. به دیگر نوشته ها لینک دهید:

هنگام استفاده از مطالب وب سایت های معتبر در صنعت خود، منبع آنها را حتما ذکر کرده و به آن لینک دهید. حتی پیشنهاد می کنیم در محتوای خود به مطالب قبلی وب سایت خود لینک دهید.

مسلماً این یکی از مهمترین مراحل آموزش سئو است که باید انجام دهید. تعداد و کیفیت لینک هایی که دیگران را به وب سایت شما هدایت می کند، برای گوگل و سایر موتورهای جستجو بسیار مهم است. اگر دیگران به شما لینک می دهند، به این معنی است که سایت شما اطلاعات معتبر و قابل اعتمادی را در مورد یک موضوع خاص ارائه می دهد.

۸. دائما رتبه خود در گوگل را بررسی کنید:

وقت آن است که نتایج تلاش های خود را بررسی کنید. به موتورهای جستجو زمان بدهید تا کار خود را انجام دهند (از چند هفته تا چند ماه) و سپس رتبه خود را بررسی کنید تا پیشرفت خود را پیگیری کنید.

اگر به تازگی آموزش سئو را شروع کرده اید، می توانید با جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر خود در گوگل، این رتبه را بررسی کنید. همچنین توصیه می کنیم از کنسول جستجوی گوگل برای مشاهده رتبه بندی خود به صورت رایگان استفاده کنید.

لازم به ذکر است، شما باید رتبه خود در گوگل را کنترل کنید. گوگل از رتبه صفحه شما به عنوان معیاری برای سنجش میزان اهمیت وب سایت شما در محیط وب استفاده می کند. داشتن رتبه صفحه بالاتر به این معنی است که شما می توانید یکی از بهترین نتایج برای جستجوی کاربران باشید.

آموزش سئو

این آموزش سئو فقط یک شروع است

اجازه ندهید آموزش سئو به موارد بالا محدود شود. با انجام مراحل بالا، می توانید یک استراتژی موثر برای بهینه سازی موتور جستجو را شروع کنید؛ اما به خاطر داشته باشید که آموزش سئو دارای بخش های بی شماری است که نیازمند دقت، توجه و سرسختی است. به همین دلیل است که برخی از شرکت ها تیم سئو مخصوص به خود را دارند.

شرکت های بسیاری در محیط وب، خدمات سئو به مشتریان خود ارائه می دهند. به یاد داشته باشید که این کار به دلیل اهمیت بالا، باید توسط متخصصان و کارشناسان مربوطه انجام شود.

مرکز مشاوره کسب و کار و کانون تبلیغات پاسارگاد، با ارائه خدمات بازاریابی موتورهای جستجو (گوگل) آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای اطلاع از تعرفه بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) کلیک کنید.

 

منبع:  ۸Easy Basics for Beginners to Maste

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *