وبسایت و کسب و کار

وب سایت چه تاثیری بر کسب و کار شما دارد؟

وبسایت خوب درست مثل فروشنده‌ای خوشرو یا یک ویترین زیبا است که در جذب و نگهداری مشتری به شما کمک می‌کند و می‌تواند تفاوت بین یک بازدید به یاد ماندنی یا تجربه‌ای افتضاح باشد.

دیده شدن در میان رقبای بی‌شمار، بیان واضح چشم انداز و معرفی محصول، ارتباط‌سازی، افزایش نفوذ و ایجاد گزینه‌های بیشتر خدمات مشتری تنها بخشی از مزیت‌های داشتن وب سایت است؛ همچنین توسعه و حفظ کیفیت وب سایت به شما توانایی خلاقیت و کشف‌ایده‌های نو و بازار‌های جدید را می‌دهد.

فراهم‌سازی اطلاعات شروع خوبی است؛ به دلیل اینکه مردم قبل از ملاقات با شما و آمدن به فروشگاهتان یا تماس با شما برای همکاری، به اطلاعاتی درباره شما نیاز دارند که به آن‌ها حس آرامش و اعتماد دهد.

در این مقاله با شما هستیم تا با روش‌هایی که یک وب سایت می‌تواند کسب و کار شما را رشد و توسعه دهد آشنا شویم.

وبسایتافزایش حضور آنلاین شما

در دنیای امروز حضور آنلاین مداوم می تواند باعث شکست یا موفقیت شما شود.

وبسایتی که محصول یا خدمات شما را معرفی می کند، امکان خرید اینترنتی و ثبت نظر را برای مشتریان فراهم ساخته و شخصیت شما را به نمایش می گذارد، می تواند معجزه ای برای افزایش فروش و شناخته شدن برند شما باشد؛ همچنین یک وبسایت حرفه ای اجازه می دهد تا برندی منسجم در سراسر اینترنت بسازید.

 

اعتمادسازی

داشتن یک وبسایت نشان می دهد که شما کسب و کار خود را جدی می گیرید.

هنگامی که مشتری می بیند شما برای محصول و کسب و کار خود ارزش قائل هستید، بیشتر به درستی و کیفیت کار شما اعتماد می کند. تنها یک صفحه که به صورت حرفه ای طراحی شده است می تواند شما را به انتخاب آخر در میان هزاران گزینه دیگر در ذهن مشتری تبدیل کند. فقط یک وبسایت نشان می دهد که شما به مشتری و محصول خود اهمیت می دهید.

 

انتشار اعلامیه ها و اخبار

یکی از قابلیت های جالب وبسایت برای کسب و کار شما، آسان کردن انتشار اخبار جدید درباره محصول و خدمات یا هر آنچه که مربوط به کسب و کار شماست می باشد.

مشتریان میتوانند برای دریافت خبرنامه شما ثبت نام کنند و از این طریق می توانید ایمیل افرادی را که به محصول شما علاقه دارند را به دست آورید!

 

طراحی وبسایتکمک به مشتریان برای پیدا کردن شما

وبسایت حرفه ای شما را بر روی نقشه ی جست و جوی مشتریان بالقوه قرار می دهد و داشتن آن احتمال اینکه نام کسب و کار شما با جست و جوی محصولتان توسط یک مشتری به او نمایش داده شود را افزایش می دهد؛ همچنین می توانید آدرس، ساعات کاری و اطلاعات تماس را در صفحه ی اصلی سایت قرار دهید تا مردم شما را به راحتی پیدا کنند و زمانی را که برای پاسخ به مشتریان در رابطه با این اطلاعات جزئی صرف می کنید را در بخش های مهم تر کسب و کار استفاده کنید.

اگر یک کسب و کار آنلاین دارید وبسایت محیطی برای کسب و کار شما خواهد بود؛ مانند یک مغازه برای فروشگاه فیزیکی.رنگ ها، عکس ها، پست های وبلاگ و انواع دیگر محتوا به بازدید کننده کمک می کند تا همان احساس آرامشی را تجربه کند که هنگام ورود به کافی شاپ مورد علاقه اش دارد.

آسان نمودن خدمات مشتریان

روزهای پیگیری تک تک ملاقات ها، شکایات، موجودی و خریدها به پایان رسیده است.صفحه ی سوالات متداول پاسخ سوالات مشتریان را می دهد. قرار های ملاقات به صورت آنلاین تنظیم می شوند و سرویس های پیامک و  ایمیل انبوه میان شما و تما مشتریانتان در آن واحد ارتباط برقرار می کند و مردم میتوانند نظرات و پیشنهادات خود را در سایت بیان کنند.

به جای گذاشتن پیغام صوتی و روز ها منتظر جواب ماندن وبسایت توانایی حل مشکلات را به سرعت به شما می دهد؛ همچنین بسیاری از کارکنان شما به جای بررسی مشکلات و سوالات تکراری مشتریان، از توانایی های خود در بخش های دیگر کسب و کار در جهت رشد و توسعه ی آن استفاده خواهند کرد.

 

ارتباط با وبسایتارتباط

مشتریان شما با یک کلیک می توانند اطلاعات تماس، آدرس، موقعیت مکانی شما روی نقشه، ساعات کاری و ایمیل یا هر راه ارتباطی دیگر که مد نظر دارید را پیدا کنند. بدون وب سایت پیدا کردن اطلاعات تماس صحیح به خصوص ایمیل برای مشتریان دشوار خواهد بود.

قرار دادن شماره تماس و ایمیل در مکانی ثابت مثل سایت به مشتری کمک میکند تا با شما و کسب و کارتان ارتباط برقرار کند و سوالات خود را از طریق ایمیل یا پشتیبانی سایت بپرسد یا حتی درخواست همکاری دهد.

 

کاهش هزینه های تبلیغات

وبسایت هزینه ای را که برای تبلیغات می پردازید به صورت چشمگیری کاهش می دهد. کمپین های تبلیغاتی به راحتی راه اندازی شده و به مخاطبین شما در سراسر دنیای مجازی دسترسی دارند؛ در نتیجه دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای چاپ و پخش تراکت نخواهد بود.

صاحبان کسب و کار بسیاری را دیده ایم که تنها اقدام بازاریابی آن ها راه اندازی یک سایت ساده بوده است و گاهی اوقات با وجود قدیمی بودن سایت هنوز هم در برخی از کلمات کلیدی رتبه ی اول هستند.

کمک به دیده شدن شما

با وجود محبوبیت و تاثیر حضور آنلاین، بسیاری از کسب و کار ها هنوز اقدامی برای آن انجام نداده اند.

تنها ۷۱ درصد کسب و کار های کوچک در توسعه ی حضور دیجیتال خود سرمایه گذاری کرده اند؛ این یعنی شما فرصت خوبی برای متمایز شدن به خصوص در میان افراد محلی دارید.

مدیریت وبسایت

محصول یا خدمات خود را با زبان خودتان توضیح دهید

وب سایت به شما اجازه می دهد تا بر محتوایی که به مشتریان نمایش می دهید، نظارت و کنترل داشته باشید.

توصیف خدمات یا محصولتان از زبان خودتان یک ابزار بازاریابی قوی است همچنین هیچ کس مثل شما محصولتان را نمیشناسد، پس توضیح شما واضح ترین ذهنیت را به مشتری شما می دهد؛ مثلا ممکن است دو کسب و کار با زمینه فعالیت مشابه توضیح کاملا متفاوتی از محصول خود  بدهند، همچنین وبسایت علاوه بر هدایت مشتریان هدف شما به سمتتان به شما توانایی حلب رضایت آن ها را نیز می دهد.

 

شخصیت خود را به نمایش بگذارید

یک شخصیت درخشان بر اعداد و ارقام تاثیر می گذارد!

هرچه بیشتر شخصیت خودتان را در کسب و کارتان نشان دهید؛ از طریق پست های وبلاگ، تصاویر و توضیحاتی درباره خودتان و محصولتان یا به وسیله ی  تاریخچه کسب و کارتان،  احتمال ارتباط شما با مشتریان بالقوه  بیشتر خواهد شد.

وبسایت راهی مناسب برای معرفی خودتان به مردم زیادی در آن واحد است؛ همانطور که برای وبسایت خود تولید محتوا، عکس و فیلم و سرویس های انلاین  می کنید، خواهید دید که بخش زیادی از شخصیت شما در وبسایت دیده خواهد شد؛ پس فرصت فروش محصول از طریق خودتان را از دست ندهید.

بازدهی وبسایت

صفحه های کوچک و پاداش های بزرگ

وبسایت به شما توانایی طراحی و تولید محتوا برای مخاطب هدفتان را می دهد. شما ظاهر صفحات وبسایت و نحوه ی بالا آمدن آن را در صفحات بزرگ مثل کامپیوتر با صفحات کوچک تلفن همراه را کنترل میکنید؛ بسیاری از افراد از تلفن خود برای پیدا کردن محصولات استفاده می کنند که این یعنی داشتن یک وب سایت واکنشگرا به کسب و کار شما و دیده شدن وبسایت شما کمک می کند، چرا که وب سایت شما در هر صفجه ای قابل دیدن است؛ بنابراین افراد بیشتری به شما دسترسی دارند.

 

افزایش سودمندی شبکه های مجازی

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای برای معرفی خود و کسب و کارتان است. خدمات خود را در صفحه تان معرفی کنید و به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید؛ وبسایت ها استفاده از از شبکه های مجازی را آسان تر می کنند.

به جای کلیک های بی پایان برای پیدا کردن شما، مشتری از طریق وبسایت می تواند لینک شبکه های اجتماعی شما را پیدا کرده و شما را دنبال کند؛ در نتیجه افزایش ترافیک وب سایت باعث افزایش ترافیک صفحات مجازی شما میشود.

 

سرمایه گذاری وبسایتکمک به شما در جذب  سرمایه

در یک بازار رقابتی هر فرصتی می تواند به شما کمک کند تا تقاضای وام کرده یا به دنبال سرمایه گذار بگردید.

یک وبسایت حرفه ای می تواند به شما کمک کند تا به راحتی شخصی را برای سرمایه گذاری بر روی شما و ایده شما قانع کنید؛ داشتن وبسایت نشان می دهد که شما محیط کنونی کسب و کار را می شناسید و درباره آن چه که ارائه می کنید و نحوه فروش آن فکر کرده اید و همچنین نشانه ی تعهد شما به کسب و کار و تلاش برای پیشرفت آن است.

داشتن وبسایت مانند ورود به بانک با کت و شلوار به جای تی شرت است!

 

شما را مجبور به تولید محتوا می کند

بهترین وبسایت، جریانی از محتوای منظم و جدید دارد که این محتوا میتواند شامل به روز رسانی خدمات و محصولات، اخبار جدید یا محتوای آموزشی درباره زمینه فعالیت شم باشد.

وبسایت در واقع به گونه ای شما را وادار به خلاقیت و تلاش می کند؛ ایجاد علاقه در مشتریان بالقوه به معنای تجدید مداوم علاقه خود برای موفقیت بوده و یکی از بهترین دلایل تقویت حضور آنلاین همین انگیزه ی همیشگی برای خلق ایده های جدید است.

 پس همین حالا دست به کار شوید تا وبسایت خود را راه اندازی کرده و پا به عرصه ی دیجیتال بگذارید تا مرحله ای جدید از کسب و کارتان را آغاز کنید.

منبع: https://jacobballard.com/15-ways-website-will-grow-business

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *