افزایش فروش آنلاین

۲۳ راه افزایش فروش آنلاین در تمام کسب‌وکارها

افزایش فروش آنلاین هدف اصلی بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ است. از فروشگاه‌های کوچک و خرده‌فروش تا شرکت‌های نام‌آور به دنبال افزایش فروش محصولات خود از طریق کانال‌های فروش آنلاین هستند، اما این کار سخت‌تر از چیزی است که به نظر می‌آید.

خوشبختانه راه‌های زیادی برای افزایش فروش آنلاین هست که بسیاری از آن‌ها را می‌توانید همین حالا پیاده‌سازی کنید. برخی از این راهکارها بر روی استراتژی‌های اجرایی تمرکز دارند درحالی‌که برخی دیگر دیدگاهی کلی‌تر دارند. 

در این مقاله به ۲۳ راه افزایش فروش آنلاین می‌پردازیم. 

افزایش فروش آنلاین۱. متن فروش صادقانه‌ای داشته باشید:

این ممکن است نکته‌ای بدیهی باشد اما باعث تعجب است که بسیاری از سایت‌ها محتوایی درباره محصول خود دارند که به‌هیچ‌عنوان واقعی نیست. صداقت نه‌تنها برای اعتبار و وجههٔ کسب‌وکارتان مهم است بلکه باعث جلب اعتماد سریع‌تر نسبت به برندتان می‌شود. ادعایی نکنید که نتوانید به آن عمل کنید و از اغراق بپرهیزید؛ مشتریان امروز نسبت به این اغراق‌های تبلیغاتی حساس و بدبین هستند؛ بنابراین در متن تبلیغاتی خود صادق و رک بوده و بیان ساده‌ای داشته باشید. از صفحهٔ خانه وب‌سایتتان گرفته تا کمپین‌های تبلیغاتی‌تان. این قانون برای نحوه تصویرسازی شما از کسب‌وکارتان هم صدق می‌کند. تابه‌حال وب‌سایتی را دیده‌اید که معلوم است توسط یک یا دو نفر مدیریت می‌شود اما محتوای آن برای یک کمپانی بین‌المللی مناسب است؟ 

این رویکرد جلوه ی خوبی از شما را به نمایش نمی‌گذارد و به اعتبار برند شما آسیب می‌زند. اگر کسب‌وکار کوچکی دارید به آن افتخار کنید. بسیاری از مشتریان به خرید از کسب‌وکارهای کوچک روی آورده‌اند چرا که به نظر آن‌ها محصولات این نوع کسب‌وکارها بیشتر شخصی‌سازی شده اند. تظاهر نکنید به آنچه که نیستید.

افزایش فروش آنلاین۲. از افزونه‌های تبلیغاتی استفاده کنید:

اگر در حال فروش محصولات خود به‌صورت آنلاین هستید، در استفاده از این افزونه‌ها شک نکنید. هنگام استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل، افزونه‌ها به شما اجازه می‌دهند تا تبلیغی بزرگ‌تر و لینک‌های بیشتر برای کلیک بدون هزینه اضافی داشته باشید. همچنین نرخ کلیک شما را افزایش می‌دهد. 

برای مشاهده پلن‌های ما در زمینه تبلیغات گوگل کلیک کنید.

افزایش فروش آنلاین۳. نظرات مشتریان و نشانه‌های اعتماد آن‌ها را به نمایش بگذارید:

امروزه در فضای مجازی، نظر مشتریان هیچ‌گاه به‌اندازه الان اهمیت نداشته است. خوشبختانه این یعنی مشتریان رضایتمند شما می‌توانند یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شما را برایتان فراهم سازند

افزایش فروش آنلاین۴. نظرات مثبت مشتریان:

تعدادی مشتری راضی از بهترین متن تبلیغاتی که تابه‌حال نوشته شده موثرتر هستند.

پس از نظرات مثبت به‌خصوص نظرات پراحساس که با هیجان درباره برند شما و فوق‌العاده بودن آن صحبت می‌کنند استفاده کنید. این نظرات می‌توانند در صفحهٔ خانه، لیست قیمت‌ها و صفحه محصولات شما به نمایش در آیند.

به همین طریق نشانه‌های اعتماد نیز راهی عالی برای افزایش فروش آنلاین هستند. چرا که دیدگاهی مثبت درباره شما در ذهن مشتری به وجود آورده و شک و تردید او را از بین می‌برد. اگر مجوز یا لوح تقدیر ویژه‌ای دریافت کرده‌اید حتماً در قسمتی از وبسایت آن را قرار دهید. همچنین اگر مشتری‌هایی از میان افراد شناخته شده داشته‌اید درباره تجربه آن‌ها یا نظراتشان بنویسید. 

افزایش فروش آنلاین۵. احساس فوریت و عجله ایجاد کنید:

صداقت درباره اینکه، که هستید و چه می‌کنید مهم است اما هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید ایجاد حس فوریت برای قانع کردن بازدیدکنندگان جهت خرید ممنوع است. بسیاری از مشتریان به مشوق‌هایی که حس عجله برای خرید را ایجاد می‌کنند پاسخ مثبت می‌دهند. از محدودیت‌های زمانی برای پیشنهادهای ویژه گرفته تا محصولات با تعداد محدود می‌توانید استفاده کنید. البته راه‌های ایجاد این احساس فراوان است مثل فراهم‌کردن محصولات با تعداد محدود. اگر نمی‌توانید یک محصول با تعداد محدود و خاص را تامین کنید، می‌توانید یک پیشنهاد مالی بدهید. مثلاً درصدی تخفیف یا ارسال رایگان برای افرادی که در یک بازه زمانی مشخص خرید می‌کنند. هر روشی که انتخاب کنید ایجاد احساس فوریت راهی عالی برای افزایش فروش آنلاین است.

افزایش فروش آنلاین

۶. تضمین بازگشت وجه دهید:

معمولاً یکی از قوی‌ترین عوامل در تصمیم مشتری در جهت عدم خرید یک محصول فرار از ریسک و تمایل به خودداری از ضرر بالقوه است. بیشتر مواقع این ریسک یک ریسک مالی است. چرا یک فرد باید محصول شما را بخرد؟ اگر برایشان مفید نباشد یا مشتری آن را نپسندد چه؟ حتی خریدهایی کوچک می‌توانند پشیمانی مشتری را به دنبال داشته باشند. پس این مانع را از ابتدا با پیشنهاد بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از سر راه بردارید. هرچه ریسک از دیدگاه مشتری کمتر باشد احتمال خرید او بیشتر است. پس هر عاملی را که ممکن است مشتری را قانع کند که محصول شما ارزش خرید را ندارد حذف کنید.

افزایش فروش آنلاین۷. گزینه‌های کمتری را در اختیار مشتری بگذارید:

بسیاری از کسب‌وکارها به‌هیچ‌عنوان این گزینه را در نظر نمی‌گیرند. ارائه محصولات بیشتر لزوماً به معنی فروش بیشتر نیست. در واقع معمولاً تنوع خیلی بالا ممکن است به سردرگمی و عدم تصمیم‌گیری مشتری بالقوه شود که منجر به ازدست‌دادن یک فرصت فروش می‌شود.

اگر محصولات شما تنوع بالایی دارند، سعی کنید ساختار سایت خود را به‌گونه‌ای تغییر دهید که به بازدیدکنندگان گزینه‌های کمتری پیشنهاد دهد. این‌گونه احتمال سردرگمی مشتریان در میان هزاران انتخاب را کاهش می‌دهد. این کار با دسته‌بندی محصولات امکان‌پذیر می‌شود. همچنین با اینک کار مشتریان می‌توانند راحت‌تر آنچه که به دنبالش هستند پیدا کنند. یا می‌توانید بعضی از محصولات را در معرض دید یا در صفحهٔ خانه قرار دهید. به‌هرحال به یاد داشته باشید که هر چه انتخاب‌های بیشتری وجود داشته باشد، احتمال ازدست‌دادن مشتری بیشتر است.

افزایش فروش آنلاین۸. مخاطبین مشابه در شبکه‌های اجتماعی را هدف بگیرید:

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فروش آنلاین استفاده از داده‌های موجود درباره مشتریان فعلی به‌منظور یافتن افراد مشابه آن‌ها است.

 به‌عنوان‌مثال در فیس‌بوک شما می‌توانید افراد با خصوصیات رفتاری مشابه با مشتریان خود را پیدا کنید. یا در اینستاگرام دنبال‌کنندگان پیج‌های مشابه کسب‌وکار خود یا افرادی که برای پست‌های آن‌ها کامنت می‌گذارند را می‌توانید مشاهده کنید. تمام این افراد می‌توانند مشتری‌های شما نیز باشند. 

افزایش فروش آنلاین۹. افزایش سرعت فرایند خرید:

بسیاری از خریدها قبل از رسیدن به مرحلهٔ پرداخت رها می‌شوند. افزایش سرعت فرایند خرید و پرداخت مشتریان تاثیر زیادی بر افزایش خرید از شما دارد. همان‌طور که استفاده از سایت باید برای کاربران ساده باشد، پرداخت و خرید محصول باید آسان‌تر هم باشد. هر یک از اقدامات غیرضروری در فرایند خرید را که ممکن است خریدار بالقوه را از خرید پشیمان کند حذف کنید، فیلدهای اضافی در فرم و یا گذاشتن محدودیت زمانی برای پرکردن آن‌ها، از اشتباهاتی هستند که در نهایت باعث ازدست‌رفتن یک خریدار بالقوه می‌شوند.

افزایش فروش آنلاین۱۰. روش‌های پرداخت زیادی را فراهم کنید:

از چه درگاه‌های پرداختی استفاده می‌کنید؟ آیا پرداخت درب منزل یا کارت به کارت امکان‌پذیر است؟

داشتن چند روش پرداخت باعث می‌شود که مشتریان هرکدام از راه‌ها که برایشان راحت‌تر است انتخاب کنند. اگر فقط یک روش پرداخت داشته باشید و آن هم برای برخی افراد غیرقابل‌استفاده باشد ممکن است فرصت‌های فروش زیادی به‌خاطر این دلیل کوچک از دست بروند.

درست است که ایجاد این تغییرات در وب‌سایت و اضافه‌کردن درگاه‌ها و روش‌های پرداخت مختلف ممکن است طولانی باشد اما مطمئن باشید که ارزش وقت شما را دارد.

افزایش فروش آنلاین۱۱. تصاویر باکیفیت از محصول خود فراهم کنید:

شواهد نشان می‌دهد غذایی که به زیبایی سرو می‌شود لذیذتر از غذایی که طراحی معمولی دارد است.

از آنجا که ظاهر در دیدگاه ما از هر چیزی تاثیر بیشتری دارد، نتیجه می‌گیریم که عکس‌های باکیفیت از محصول شما در سایت تأثیر مشابه ظاهر غذا را بر بازدیدکنندگان دارد.

بدون درنظرگرفتن آنچه که می‌فروشید، عکس‌های حرفه‌ای از محصول خود داشته باشید نه عکس‌های تار که با موبایل خود در اتاق‌خواب گرفته‌اید، همچنین مطمئن شوید که تعداد زیادی عکس در سایت می‌گذارید. شاید فکر کنید که دیدن تصاویر یک محصول از همه زوایا خسته‌کننده و غیرضروری است اما باید بدانید که بازدیدکننده قبل از خرید می‌خواهد بداند که در صورت پرداخت هزینه چه چیزی به دست او خواهد رسید.

افزایش فروش آنلاین۱۲. پیام خود را در اولین کلیک برسانید:

تابه‌حال بر روی یک لینک گوگل که تبلیغات کلیکی دارد و توجه شما را جلب کرده است، کلیک کرده‌اید و به یک صفحه فرود بی‌ربط یا صفحه خانهٔ وب‌سایت هدایت شده‌اید؟ آیا محصول مورد نظر را از آن سایت خریداری کردید؟ احتمالاً خیر.

اگر کاربری بر لینک تبلیغات برای مشاهده یا خرید یک محصول به‌خصوص کلیک کند، صفحه‌ای که به آن هدایت می‌شود باید مربوط به همان محصول باشد. نه یک دسته‌بندی مرتبط با آن یا یک پیشنهاد ویژه برای یک محصول دیگر؛ بلکه همان محصول. پس مطمئن شوید که پیام شما در تبلیغات کلیکی و کمپین‌های تبلیغاتی و صفحات مرتبط با آن‌ها یکسان است تا کلیک‌ها تبدیل به مشتری شوند.

افزایش فروش آنلاین۱۳. در متن تبلیغاتی به تمام سؤالات و اعتراضات پاسخ دهید:

یکی از چاه‌های خطرناکی که ممکن است هنگام تلاش برای فروش آنلاین محصول خود در آن بیافتید، حدس و گمان درباره دانش مشتری از محصول، خدمات یا حتی بازار شما است. بسیاری از کسب‌وکارها فکر می‌کنند مشتریان بیشتر از آنچه که واقعاً می‌دانند درباره محصول آن‌ها اطلاعات دارند. این اشتباه منجر به سؤالات بی‌پاسخ یا مخالفت‌هایی که توجیهی برای آن‌ها پیدا نمی‌شود خواهد شد.

تمام سوالات ممکن درباره محصول خود را در نظر بگیرید و پاسخ آن را در متن موجود در صفحه محصول قرار دهید. همچنین درباره هرگونه مخالفت یا اعتراضی که بازدیدکننده ممکن است درباره خصوصیات یا قیمت محصول داشته باشند فکر کنید و در متن خود به آن پاسخ دهید. شاید این غیرکاربردی به نظر آید اما به یاد داشته باشید شما اطلاعات غیرضروری ی به آنها نمی‌دهید. شما هرآنچه که به آن برای گرفتن تصمیم نهایی خود نیاز دارند در اختیارشان می‌گذارید.

در صفحه محصول و متن آن تمرکز را بر مشتری و نیازهای او بگذارید نه این که فقط از محصول و کسب و کار خود تعریف کنید.

افزایش فروش آنلاین۱۴. تا آن جا که ممکن است هدایای رایگان بدهید:

مردم عاشق چیزهای رایگان هستند، هرچه بیشتر محصولات رایگان بدهید بیشتر به شما علاقه پیدا کرده و برند شما را دنبال خواهند کرد که به فروش آنلاین بیشتر منجر می‌شود. به محصولات فعلی خود نگاه کنید؛ آیا می‌توانید چیزی را به‌عنوان هدیه‌ای رایگان بدهید؟ مثلاً اگر در زمینه فروش نرم‌افزار کار می‌کنید ارائه خدمات رایگان آسان است. اگر در زمینه دیگری فعال هستید می‌توانید نمونه‌هایی کوچک یا اشتراک ماهیانه رایگان پیشنهاد دهید. ارائه محصولات رایگان فقط برای تقویت ذهنیت افراد نسبت به شما نیست بلکه محصولات شما را به آن‌ها معرفی کرده و تجربه استفاده از آن‌ها را برایشان فراهم می‌کند.

افزایش فروش آنلاین۱۵. مشتری ایده‌آل خود را خلق کرده و هدف بگیرید:

شخصیت مشتری یا پرسونای مشتری به تصویری از مشتری ایده‌آل شما گفته می‌شود. این تصویر را کاملاً دقیق و جزئی بکشید. بازاریابان از دانشگاه محل تحصیل یا اندازه خانهٔ یک فرد می‌توانند بفهمند که آیا مشتری هدف مناسبی هستند یا خیر.

البته این حد از جزئیات ممکن است زیاده‌روی باشد اما هرچه بهتر مشتری هدف خود را ترسیم کنید پیام دقیق‌تری برای آن‌ها و مطابق با نیازشان ایجاد می‌کنید که احتمال جواب گرفتن را افزایش می‌دهد. خودتان را به چالش بکشید و تا جایی که می‌توانید یک پرسونای جزئی ترسیم کنید.

افزایش فروش آنلاین۱۶. پیاده‌سازی مدل قیمت‌گذاری Tiered

وقتی به یک رستوران می‌روید شما احتمالاً یکی از غذاها یا قیمت متوسط را انتخاب می‌کنید. این به دلیل آن است که روان‌شناسی مشتری رستوران و تنظیم قیمت‌ها به‌گونه‌ای است که افراد را به سمت قیمت‌های متوسط می‌کشاند. معمولاً از غذاهای خیلی گران یا خیلی ارزان دوری می‌کنیم در نتیجه غذا با قیمت متوسط بهترین گزینه خواهد بود. از این تکنیک برای فروش آنلاین خود می‌توانید استفاده کنید. با قرار دادن یک گزینهٔ سوم در ساختار قیمتی یک محصول افراد را به گزینهٔ وسط هل دهید، همان که شما می‌خواهید آن‌ها بخرند. البته بعضی افراد ممکن است همیشه گران‌ترین گزینه را انتخاب کنند که خب برای شما سودمند است اما اکثر افراد تلهٔ سوم شما را انتخاب نمی‌کنند و به سراغ گزینه وسط می‌روند. 

افزایش فروش آنلاین۱۷. بهینه‌سازی نمایش وب‌سایت در موبایل:

بسیاری از کسب‌وکارها وب‌سایت‌هایی با طراحی غیرحرفه‌ای و غیر واکنش‌گرا دارند. اکنون تعداد جست‌وجو در موبایل بیشتر از تعداد جست‌وجو در لب تاب یا کامپیوتر است. اگر به فکر فروش هستید بهینه‌سازی وب‌سایت برای موبایل را در نظر بگیرید و این نباید صرفاً از دیدگاه فنی باشد.

تا آن جا که ممکن است خرید را از طریق گوشی آسان کنید. این ممکن است شامل تعمیرات اساسی در فرایند خرید یا طراحی و راه‌اندازی یک سایت کاملاً جدا و جدید برای موبایل باشد. هرچه پیدا کردن و خرید محصول سخت‌تر باشد احتمال اینکه سایت شما را رها کنند و به سراغ وب‌سایت دیگر بروند بیشتر است. صفحه‌ها باید به‌سرعت بالا بیایند و به‌راحتی قابل‌استفاده شوند. اطلاعات زیادی ندهید، فقط به‌اندازه‌ای برای فروش یا بازاریابی کافی باشد لازم است. به بازدیدکنندگان موبایلی خود فکر کنید و کار را تا آنجا که ممکن است برای آن‌ها آسان نمایید.

افزایش فروش آنلاین۱۸. مشتریان جدید را از طریق ارسال ایمیل پیگیری کنید:

متاسفانه تجربهٔ مشتری در اکثر کسب‌وکارها بعد از اولین پرداخت تمام می‌شود. این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در زمینهٔ حفظ مشتری است. برای افزایش حجم سفارش‌ها آنلاین مطمئن شوید که فرایندی دقیق برای پیگیری که نشان می‌دهد شما به مشتری یا حتی فرصت‌های فروش اهمیت می‌دهید داشته باشید. مشتری خود را بعد از اینکه پرداخت را انجام دادند فراموش نکنید. هر چه بیشتر پس از خرید به آن‌ها توجه کنید، احتمال اینکه آن‌ها به مشتری دائمی شما تبدیل شده و مجدداً از شما خرید کنند بیشتر است. همچنین آن‌ها به طرف‌داران برند شما تبدیل شده و شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی می‌کنند. هنگامی یک مشتری از شما خرید می‌کند به او محصولی رایگان پیشنهاد دهید، در شبکه‌های مجازی با آن‌ها صحبت کنید و ایمیل‌هایی برای تشویق آن‌ها به‌منظور خرید مجدد بفرستید. به هر طریقی که شده سعی کنید تا مشتری احساس ارزشمند بودن را تجربه کند. به فکر ایجاد رابطه باشید نه صرفاً انجام یک معامله.

افزایش فروش آنلاین

۱۹. بر روی ارزش پیشنهادی خود تاکید کنید:

بسیاری از کسب‌وکارها فرصت‌های فروش و زمان زیادی را با تمرکز بر خودشان از دست می‌دهند. این نکته را به‌خاطر داشته باشید که مردم‌دوست ندارند برای یک محصول هزینه پرداخت کنند، بلکه می‌خواهند برای راه‌حل مشکلشان هزینه بپردازند؛ بنابراین اگر مشتریان شما از طرف‌داران واقعی برند شما نباشند (که بیشتر نیستند!) به شما و کسب‌وکارتان اهمیتی نمی‌دهند بلکه به نحوهٔ تأثیر محصول یا خدمات شما بر زندگی‌شان اهمیت می‌دهند. به همین علت ارزش پیشنهادی شما باید مرکز تمام اقدامات و ارتباطات بازاریابی و محتوای وب‌سایت شما باشد.

ارزش پیشنهادی دلیلی است که مشتری ها از شما خرید می کنند؛ نه از رقبایتان. ارزشی که مشتریان به قصد دریافت آن هر آنچه که شما می فروشید را می خرند. ارزش پیشنهادی به سه بخش اصلی تقسیم می شود:

  • ارتباط بین محصول و مشتری: محصول یا خدمات شما چگونه مشکل مشتری را حل می‌کند؟
  • ارزش قابل‌اندازه‌گیری: مزایای دقیقی که محصول یا خدمات شما برای مشتری دارد.
  • عامل تمایز: چرا مشتری‌ها باید از شما خرید کنند و نه از رقبایتان

 هنگامی که ارزش پیشنهادی خود را به این سه بخش تقسیم می‌کنید، متوجه می شوید چگونه این بخش‌ها باید تمام محتوای سایت و پیام بازاریابی و ایمیل‌های شما را تشکیل دهد. پس چرا به‌صورت انحصاری روی این ابعاد محصولتان تمرکز نکنید؟

به ابزارهای بازاریابی خود نگاهی بیندازید. آیا ارزش پیشنهادی شما به‌سرعت قابل تشخیص است؟ هرآنچه که بازدیدکننده می‌بیند باید او را به ارزش پیشنهادی برساند. هر چه بیشتر بتوانید ارزش محصول خود را به هدف مشتری نزدیک‌تر کنید، فروش آنلاین بیشتری خواهید داشت.

افزایش فروش آنلاین۲۰. از صدای مشتریان و کمپین‌های تبلیغاتی پی‌درپی استفاده کنید:

امیدواریم که همین‌الان هم در حال استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل باشید تا بتوانید به‌آسانی توسط مشتریان بالقوه پیدا شوید. اما نحوهٔ بیان شما در کمپین‌های تبلیغاتی نیز تاثیر چشمگیری بر نرخ تبدیل و در نتیجه میزان فروش شما خواهد داشت؛ بنابراین از ” صدای مشتریان” در این کمپین‌ها استفاده کنید. اما این به چه معنا است؟

صدای مشتری یک نوع روش انجام تحقیقات بازار است که تلاش بر انطباق متون موجود در وب‌سایت با نیازها، خواسته‌ها و انتظارات مشتری هدف دارد. این فرایند شامل استفاده از زبان و عباراتی میشود که توسط خود مشتری‌ها در طول روند تحلیل بازار و تحقیقات گروهی به دست آمده است. این تکنیک بسیار قوی است چرا که دقیقاً عباراتی مشابه عبارات استفاده شده توسط خود مشتریان ایده‌آل شما در آن به کار می‌رود تا با مشتریان ایده‌آلتان ارتباط برقرار کنید.

افزایش فروش آنلاین۲۱. بر روی بهترین ویژگی‌های خود تاکید کنید:

بعضی اوقات به نظر می‌رسد که تمام‌کارها را به‌درستی انجام می‌دهید. اما نرخ تبدیل (تعداد بازدید کنندگانی که به مشتری تبدیل می‌شوند) شما چیزی بین بد و بدتر می‌شود. معمولاً این مشکل به پیام یا نحوهٔ تبلیغات شما ربطی ندارد بلکه به دلیل عدم شناسایی درست مکان‌های تبدیل بازدیدکننده به مشتری است. به‌عنوان‌مثال ممکن است با بررسی پی ببرید که بسیاری از بازدیدکننده‌های ارگانیک شما به مشتری تبدیل نمی‌شوند، اما آن‌هایی که بعد از بازدید از وب‌سایت، یکی از تبلیغات های شما در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام را دیده‌اند دوباره به وب‌سایت شما سری زده و خریدی انجام داده‌اند. در این صورت بهتر است بودجه کمتری به سئو اختصاص دهید و بر تبلیغات اینستاگرام سرمایه‌گذاری کنید.

افزایش فروش آنلاین۲۲. با فرصت‌های فروش خود ارتباط برقرار کنید:

ارتباط فعال با فرصت ها از طریق شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار فروش بالقوه نادیده گرفته می شود، چرا که تصور می کنند تاثیر ناچیزی بر فروش دارند اما در واقعیت یکی از بهترین راه ها برای افزایش آگاهی از برند، رضایت مشتری و البته فروش است.

شاید تابه‌حال برایتان پیش‌آمده باشد که در صفحهٔ شبکه‌های اجتماعی یک کسب‌وکار پیام یا نظری گذاشته باشند و آن‌ها شخصاً به شما پاسخ داده باشند. این چه تأثیری بر ذهنیت شما از آن برند یا شرکت داشت؟ احتمالاً تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اید و به آن علاقه بیشتری به آن پیدا کرده‌اید. فراهم‌سازی سریع پاسخ به سوالاتی که مشتریان بالقوه می‌توانند داشته باشند راهی عالی برای افزایش فروش است. چرا که با توجه بیشتر به فرصت و مشتری‌ها، مردم بیشتری به خرید از شما علاقه پیدا می‌کنند. همچنین باعث بازخوردهای ناخواسته می‌شود، این به معنای بازخوردهای موجود در صفحات دیگر و در میان کاربران است. نوعی که شما نمی‌توانید با پرداخت هزینه بخرید.

افزایش فروش آنلاین۲۳. با بازاریابی مجدد فروش خود را افزایش دهید:

هر نوع اقدام مربوط به دیجیتال مارکتینگ نیازمند زمان، سرمایه و تلاش برای رسیدن به موفقیت است. اگر بازاریابی مجدد انجام نمی‌دهید، به معنی این است که انتظار تبدیل فوری بازدیدکننده به مشتری را دارید که تقریباً هیچ‌گاه اتفاق نمی‌افتد.

اگر در حال بازاریابی محتوای مجدد هستید یا یک پیشنهاد ویژه برای زمان محدود را دارید، بازاریابی مجدد اولین و بهترین راه برای افزایش فروش آنلاین است. بازاریابی مجدد نه‌تنها برند شما را در ذهن مشتری نگه می‌دارد، بلکه به افراد فرصت‌ زمانی برای بررسی مجدد و تبدیل‌شدن به مشتری را می‌دهد. حال که با روش‌های افزایش فروش آنلاین آشنا شده‌اید زمان پیاده‌سازی آن‌ها فرا رسیده است. قبل از پیاده‌سازی هر قدم به‌خوبی فکر کنید و بررسی کنید که آیا زیرساخت لازم برای انجام آن را دارید یا خیر.

نه‌تنها برای فروش آنلاین بلکه همواره به دنبال راه کار های توسعه ی کسب و کار خود باشید. در این راه  می توانید از خدمات مشاوره کسب‌وکار ما بهره ببرید تا کسب و کارتان را در همان مسیری که رویایش را دارید قرار دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *