چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی منجر به تولید می‌شوند؟

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی منجر به تولید می‌شوند؟

روابط عمومی روابط سودمند متقابل با ارائه اطلاعاتی مرتبط به مخاطبانی است که از قبل وجود داشتند ولی بازاریابی محتوا در مورد ایجاد محتوایی است که مخاطبان جدید را جذب و حفظ کند.

در حالی که این مفاهیم ممکن است در خصوص دو طرف طیف ارتباطی باشد، ترکیب بازاریابی محتوا و روابط عمومی رویکرد جدیدی برای انتصاب رهبر برای سازمان شما ارائه می دهد.

چالش های بازاریابی محتوا در نسل پیشرو

امروزه هزینه های جذب مشتری در حال افزایش است. حدود ۶۰ درصد از بازاریابان می گویند که هزینه جذب مشتری آنها طی سه سال گذشته افزایش یافته و تبدیل مخاطبان بالقوه به مشتریان دائمی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه بازاریابی محتوا به یکی از چالش های این سال ها تبدیل شده است

بازاریابی محتوا در بخش دوم این معادله مهم تر است. در نتیجه، شرکت ها بیشتر بودجه خود را، برای کمپین های مبتنی بر محتوا اختصاص می دهند.

موفق ترین شرکت ها اکنون تا ۴۰ درصد از بودجه خود را صرف کمپین های محتوا محور می کنند.

البته لارم به ذکر است، بودجه روابط عمومی هم در حال رشد است؛ زیرا شرکت‌ها به دنبال قوی نگه داشتن ارتباطات خود هستند، به عنوان مثال در ایالات متحده آمریکا، کسب‌وکارها اکنون بیش از ۶ میلیارد دلار در سال، صرف روابط عمومی می‌کنند.

پس در نتیجه، هزینه برای حفظ مشتریان فعلی و افزایش نرخ تبدیل در حال افزایش است.

با این حال، برای بسیاری از شرکت‌ها، شبکه‌های محتوایی که برای جذب مخاطب بسیار ایده آل هستند، مانع جذب مخاطب می‌شوند.

با ترکیب رویکردهای سنتی روابط عمومی با استراتژی های بازاریابی محتوا، می توان از مخاطبان موجود به عنوان نقطه پرش برای ارتباطات جدید استفاده کرد.

شایان ذکر است، روابط عمومی برای علاقه مند نگه داشتن مخاطبان فعلی و انتشار اطلاعات کلیدی در مورد کسب و کارها طراحی شده است.

با تکنیک هایی که بازاریابان محتوا برای ایجاد تعامل با مخاطب استفاده می‌کنند (مانند: سوال پرسیدن، پرسشنامه یا بازنشر محتوای تولید شده توسط کاربر)، تیم‌های روابط عمومی می‌توانند به سرنخ‌های جدیدی دست یابند تا بتوانند بازار هدف بیشتری را به خود اختصاص دهند.

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی با هم کار می‌کنند؟

روابط عمومی و بازاریابی محتوا دو روی یک سکه هستند. هر دو برای ایجاد و انتقال اطلاعات ارزشمند، ضروری هستند.

وقتی از روابط عمومی صحبت می کنیم، هدف ما آموزش مخاطبان موجود مانند مشتریان وفادار، سهامداران و دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی است.

اطلاعاتی که توسط تیم‌های روابط عمومی منتشر می‌شود، اغلب در سایت‌های خبری پست شده یا با نشریات صنعتی به اشتراک گذاشته می‌شوند تا به سمع و نظر مخاطبان هدف برسد.

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی منجر به تولید می‌شوند؟

در این اثنا، تیم‌های بازاریابی محتوا، به طور مداوم محتوای با ارزش و مرتبط تولید می کنند؛ سپس این محتوا را برای ایجاد علاقه مشتری جدید و گسترش مخاطبان عمومی، به اشتراک می‌گذارند.

تیم‌های بازاریابی محتوا اغلب مسئول کمپین‌های ایمیلی هستند که کاربران را تشویق به کلیک روی محصولات جدید می‌کنند یا گزارش‌ها را دانلود کنند.

آنها همچنین ممکن است در رسانه های اجتماعی پست هایی را منتشر کنند و با اینفلوئنسرها هماهنگی ایجاد کنند.

ترکیب این دو رویکرد، احتمالا باعث تثبیت مشتریان می شود.

حالا چگونه باید بازاریابی محتوا انجام دهیم؟ در این مطلب ۷ نمونه از بهترین روش های بازاریابی محتوا را برای شما گردآوری کرده ایم.

  1. کانال های ارتباطی جدید پیدا کنید.
  2. علم و هنر را با هم ترکیب کنید.
  3. استفاده مجدد از محتوا.
  4. از دستاوردهای خود صحبت کنید.
  5. یک چارچوب محتوای متقابل ایجاد کنید.
  6. با افراد مختلف در ارتباط باشید.
  7. ارتباطات را باز نگه دارید.

۱. کانال های جدید ارتباطی را پیدا کنید:

اخبار به سرعت درحال انتشار هستند؛ در واقع آنقدر سریع که اغلب رسانه‌های خبری دیجیتال نمی‌توانند آن را دنبال کنند.

برای مشاغل، این بدان معنی است که ارسال اخبار روابط عمومی به منابع خبری آشنا و نشریات صنعتی همچنان مهم است.

همچنین داشتن حساب‌هایی در فیس‌بوک، توییتر و لینکدین که پوشش خبری مشابهی را با سرعت ارائه می‌دهند، ضروری است.

با استفاده ترکیبی از انواع رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی، شرکت ها می توانند تاثیر خود را افزایش دهند.

۲. علم و هنر را با هم ترکیب کنید:

در حالی که تمرکز روابط عمومی از مدت ها قبل بر روی محتوای مکتوب بوده است، ولی امروزه مخاطبان به محتوای بصری علاقه بیشتری دارند.

نتیجه چیست؟ تلفیق محتوای ایجاد شده توسط تیم‌های روابط عمومی با هنر اینفوگرافیک که توسط کارشناسان بازاریابی محتوا ایجاد شده است، به شما کمک می کند تا به وسیع‌ترین مخاطب ممکن دسترسی پیدا کنید.

۳. محتوا را تغییر دهید:

وقتی از ترکیب بازاریابی محتوا و روابط عمومی صحبت می کنیم، یعنی کپی کردن از مطالب خودتان هیچ اشکالی ندارد، تا زمانی که آن را به روش درست انجام دهید.

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی منجر به تولید می‌شوند؟

در عمل به این صورت است: شما یک محتوا درباره یک محصول جدید درست می کنید، سپس این محتوا را برای پست‌های وبلاگ یا شبکه های اجتماعی تغییر می‌دهید. نتیجه چیست؟ شما به روش روابط عمومی و بازاریابی محتوا، مخاطبان را جذب می کنید.

۴. درباره دستاوردهای خود صحبت کنید:

در مورد افتخارات و جوایزی که دریافت کرده اید، صحبت کنید. گاهی اوقات شرکت‌ها ممکن است به دلیل ترس انحراف از موضوع اصلی که فروش بیشتر است، از ذکر جوایز خود خودداری کنند.

در واقع، ارزش آن را دارد که در وب سایت و رسانه های اجتماعی ار ذکر دستاوردهایی که کسب کردید غافل نشوید؛ چون اغلب مشتریان به دنبال برندهایی هستند که اعتبار لازم را داشته باشند.

۵. یک چارچوب محتوای متقابل ایجاد کنید:

محتوای شما در خلاء وجود ندارد. کاغذ سفیدی را در نظر بگیرید که توسط تیم‌های روابط عمومی پُر می‌شود و سپس به عنوان یک نوشته در وبلاگ و رسانه‌های اجتماعی توسط بازاریابان محتوا، مجدداً ارسال می‌شود.

اگر تیم‌های محتوا بتوانند تعامل با مشتریان را تقویت کنند، نظرات و بازخورد مشتریان می تواند محتوای بعدی تیم روابط عمومی باشد که به نوبه خود باعث ایجاد کمپین محتوای بعدی می‌شود.

۶. با افراد مختلف و تاثیرگذار در ارتباط باشید:

شما باید دایره ارتباطات خود را با افراد مختلف گسترش دهید.

این افراد می توانند تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی، کارشناسان صنعت یا حتی مشتریان بلند مدتی باشند که مایل به اشتراک گذاری محتوای شما هستند.

برای اینفلوئنسرها، این می تواند به معنای یک قرارداد فریلنسری مداوم باشد که به تعداد خاصی از پست ها نیاز دارد.

برای مشتریان بلندمدت، تخفیف ها یا پیشنهادات دیگر می تواند راه را برای اشتراک گذاری محتوا هموار کند.

۷. ارتباطات را باز نگه دارید:

تیم های روابط عمومی و بازاریابی محتوا باید با بکدیگر در ارتباط دائمی باشند.

این کار خطر انتشار محتوای اضافی یا قدیمی را کاهش می‌دهد که کمک می‌کند مطمئن شوید کمپین‌های جدید برای تاثیرگذاری هماهنگ هستند.

نمونه هایی از بازاریابی محتوا و استراتژی های روابط عمومی

حالا فکر می کنید ترکیب روابط عمومی و بازاریابی محتوا در عمل چگونه به نظر می رسد؟ بیایید به چهار مثال در دنیای واقعی نگاهی بیندازیم.

۱. شرکت ولز فارگو

دراین شرکت، روابط عمومی در جزئیات کاوش می کند، در حالی که بازاریابی محتوا بر نتیجه تمرکز دارد.

هر دو به نفع ولز فارگو کار می کنند، که هر ساله تا ۱.۵ درصد از کل درآمد خود را به امور خیریه اهدا می کند.

اگر بخواهیم به عنوان یک بیانیه مطبوعاتی به این آمار نگاه کنیم، این اطلاعات خوبی است، اما به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی محتوای بزرگتر، به ویژه در طول همه گیری کووید-۱۹، این یک راه عالی برای شرکت است تا نشان دهد که کارهای خوبی انجام می دهد و با مشتریان جدید ارتباط برقرار می کند.

۲. شرکت خودروسازی فورد

فورد روی محیط زیست تمرکز کرده است و تعهد کرده است ۲۲ میلیارد دلار برای برقی‌سازی وسایل نقلیه برای کمک به محیط زیست بپردازد. این یک هدف بلندپروازانه با یک جدول زمانی قابل توجه است.

فورد با ایجاد روایتی حول این رویکرد پایدار، این پتانسیل را دارد که به مصرف‌کنندگان آگاه از محیط‌ زیست دسترسی پیدا کند که در غیر این صورت از لیست خودروسازان محبوب خط می خورد.

۳. گوگل

گوگل همچنین متعهد به کاهش انرژی است، اما مدیرعامل آن مایل است هم صنعت و هم رهبران جهان را در زمینه‌های مسئولیت اجتماعی و برابری مشارکت دهد؛ به همین خاطر این شرکت تأثیر بیشتری بر جنبه مسئولیت اجتماعی داشته است.

در نتیجه، گوگل نه تنها می‌تواند از منابع اطلاعاتی اش برای ارائه آمار روابط عمومی استفاده کند، بلکه می‌تواند از اقدامات آگاهانه اجتماعی، پشتیبانی کند.

۴. نتفلیکس

شرکت نتفلیکس به والدین، مرخصی با حقوق ارائه می دهد، که بیشتر آنها بین ۴ تا ۸ ماه حتی تا ۱ سال طول می کشد، این کار آنها را بسیار جلوتر از اکثر شرکت ها قرار می دهد.

در حالی که مرخصی والدین به خودی خود نقطه بحث بسیار خوبی است، ترکیب این خبر بل موفقیت مداوم شرکت، یک روایت محتوایی عالی ایجاد می کند، روایتی که می تواند سود قابل توجهی را در طول زمان به همراه داشته باشد.

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی منجر به تولید می‌شوند؟

روابط عمومی و بازاریابی محتوا در کنار هم می توانند فرصت های تولید سرنخ را به میز بیاورند.

روابط عمومی برای کمک به ایجاد روابط متقابل اطلاعات مرتبطی را برای افراد علاقه مند ارائه می دهد، در حالی که بازاریابی محتوا ساده کردن فرآیند تبدیل سرنخ به مشتری را ممکن می سازد.

با ترکیب نیروها، این روش‌های تحویل ناسازگار به یک دوتایی پویا تبدیل می‌شوند.

آیا می خواهید از این هماهنگی نهایت استفاده را ببرید؟ از روابط عمومی برای ایجاد و تقویت روابط با افراد داخلی و تأثیرگذاران صنعت استفاده کنید، سپس بر روی ارتباطات آنها تکیه کنید تا محتوای هدفمندی را که به تولید سرنخ های با کیفیت بالا در بین مخاطبان شما کمک می کند، انتشار دهید.

 

شایان ذکر است، تیم تخصصی کانون تبلیغات پاسارگاد با ارائه خدمات مشاوره تخصصی و ارائه خدمات بازاریابی و تبلیغات، مفتخر است شما عزیزان را برای توسعه و پیشرفت کسب و کارتان همراهی کند. با ما در تماس باشید.

 

منبع: How Content Marketing & PR Combined Can Generate Leads

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *