ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک

ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک

ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک فرآیندی بسیار ساده دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، اما پیش از آن ابتدا دو اصطلاح کلی را باهم مرور می کنیم: IR پسوند ملی و عمومی دامنه های مربوط به کشور ایران و IRNIC یا پژوهشگاه دانش های بنیادی، متولی ثبت (رجیستری) دامنه های ir و مشتقات آن در دنیا می باشد.

بر اساس قوانین این رجیسترار، افراد حقیقی یا حقوقی ملزم به ثبت نام در وب سایت آن سازمان و اخذ شناسه کاربری هستند. لذا تنها در این صورت است که امکان ثبت دامنه های ملی ir فراهم خواهد شد. بنابراین اولین قدم در هنگام ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک، ثبت نام در وب سایت این سازمان و اخذ شناسه کاربری ایرنیک می باشد. اما نکته حایز اهمیت قیمت ثبت، تمدید و انتقال اینگونه دامنه هاست. بر اساس روال فعلی ایرنیک، قیمت موارد مذکور در هنگام ارتباط مستقیم با آن سازمان بسیار بالاتر از قیمت های ارائه شده توسط نمایندگان است. به همین دلیل اغلب کاربران ترجیح می دهند ثبت، تمدید و انتقال دامنه ها را از طریق نمایندگان این سازمان با هزینه های پایین تری انجام دهند.
کانون تبلیغات پاسارگاد پس از دریافت شناسه کاربری ایرنیک از شما کاربر ارجمند، اقدام به ثبت، تمدید و انتقال دامنه مورد نظر شما می کند. بنابراین کافیست مطابق با یکی از دستورالعمل های زیر اقدام به ایجاد شناسه کاربری نموده و سپس از طریق پورتال مشتریان جهت ثبت دامنه اقدام فرمایید.

ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک از طریق وب سایت کانون تبلیغات پاسارگاد

جهت رفاه حال شما کاربر ارجمند، کانون تبلیغات پاسارگاد با ساده سازی روند ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک، شرایطی فراهم کرده است که در حین فرایند سفارش امکان ایجاد شناسه کاربری ایرنیک بدون مراجعه به وب سایت ایرنیک وجود داشته باشد! بنابراین در صورتی که هنوز شناسه کاربری ندارید می توانید مطابق با دستورالعمل زیر اقدام به ایجاد شناسه کاربری نمایید:

ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک از طریق وب سایت کانون تبلیغات پاسارگاد

 1. به صفحه ساختن شناسه جدید در ایرنیک مراجعه نموده و کلیه اطلاعات خواسته شده را مطابق با توضیحات درج شده وارد و در انتها بر روی دکمه ثبت شناسه کلیک نمایید.
 2. مراحل ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک به اتمام رسید. در این مرحله شناسه کاربری شما ایجاد و نام آن بر روی صفحه نمایان خواهد شد.
 3. حال لازم است ضمن ذخیره کردن شناسه کاربری خود در محلی مناسب، به ایمیل خود (همان ایمیل وارد شده در فرم) مراجعه و مطابق با مندرجات درون آن اقدام به لاگین و تغییر رمز عبور پنل ایرنیک نمایید.

ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک از طریق وب سایت ایرنیک

 1. به وب سایت nic.ir مراجعه فرمایید.
 2. از بخش مشخصه های شناسه، گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید.
 3. پنج نوع شناسه بر اساس شرایط و ضوابط شما و ایرنیک، قابل ساخت است لیکن لازم است ضمن مطالعه توضیحات آن در این مرحله، یکی را انتخاب کنید:
  • شخص حقیقی
  • شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی
  • وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی
  • مرکز آموزشی و پژوهشی
  • شناسه‌ی محدود
   ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک از طریق وب سایت ایرنیک
 4. پس از انتخاب یکی از انواع شناسه، گزینه تکمیل فرم و دریافت شناسه را انتخاب کنید.
 5. در صفحه جدید، در بخش های: نام شخص و سازمان، اطلاعات احراز هویت، نشانی پستی و پست الکترونیک مطابق با راهنمای موجود در همان صفحه اقدام به درج اطلاعات پستی و هویتی و البته تعیین سوال امنیتی کنید.
  در نظر داشته باشید که سوال امنیتی در بسیاری از امور مهم چون تغییر DNS، تغییر رمز عبور و … مورد نیاز است. بنابراین سوال و جواب تعیین شده در این بخش را در محلی قابل اطمینان و در دسترس، نگهداری کنید.
 6. در انتهای صفحه بخش حریم خصوصی، نحوه دسترسی سایر شناسه ها به شناسه خود را انتخاب می کنید.
  پیشنهاد می شود گزینه آزاد را انتخاب کنید؛ زیرا تنها در اینصورت خواهد بود که ثبت، تمدید و انتقال دامنه را می توانید به نمایندگان ایرنیک چون کانون تبلیغات پاسارگاد، واگذار کنید. البته پس از ایجاد شناسه کاربری، می توانید از طریق پنل پنل کاربری خود؛ اقدام به تغییر تنظیمات این بخش نمایید.
 7. دکمه بازنگری در انتهای صفحه را اعمال و به مرحله بعد بروید.
 8. در مرحله بازنگری و امضا، اطلاعات وارد شده مجددا و صرفا جهت بازبینی و تایید، نمایش داده می شود. بنابراین لازم است اطلاعات را بررسی و در صورت تایید، نام خود را در بخش نام کامل سازنده شناسه، به زبان انگلیسی وارد کنید.
 9. کد امنیتی را در فیلد مربوطه وارد و در انتها بر روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک کنید.
 10. مراحل ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک به اتمام رسید. در این مرحله شناسه کاربری شما ایجاد و نام آن نمایان خواهد شد.
 11. حال لازم است ضمن ذخیره کردن شناسه کاربری خود در محلی مناسب، به ایمیل اکانت خود مراجعه و مطابق با مندرجات درون آن اقدام به لاگین و تغییر رمز عبور پنل ایرنیک نمایید.
  توجه داشته باشید، جهت لاگین اولیه به پنل نیک تنها چند روز اندک فرصت دارید. بنابراین جهت جلوگیری از ایجاد محدودیت در اکانت NIC، در اسرع وقت به آن لاگین و اقدام به تغییر رمز عبور کنید.

1 دیدگاه برای “ساختن شناسه کاربری در سایت ایرنیک

 1. اشتراک‌ها: نحوه ورود به پنل کاربری ایرنیک - کانون تبلیغات پاسارگاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *