تبلیغات آنلاین

با انواع تبلیغات آنلاین آشنا شوید

امروزه برای دستیابی به موفقیت در هر کسب و کاری، لازم است روش‌های اثرگذار را از روش‌های قدیمی و منسوخ تشخیص دهیم و با انتخابی هوشمندانه، استراتژی‌های مفید را برای تجارت خود به کار ببریم. تبلیغات آنلاین یکی از این روش‌ها است.

تبلیغات آنلاین چیست؟

هنر استفاده از اینترنت به عنوان رسانه ای برای رساندن پیام‌های بازاریابی به مخاطبان مشخص و معین، تبلیغات آنلاین است.

قطعا چنین پلتفرمی، برای جذب ترافیک وب سایت و دیده شدن نام برند و تجارت شما مفید است. اما قبل از هر چیز، بهتر است بدانیم هدف از تبلیغات آنلاین متقاعد کردن مشتری مورد نظر برای مشارکت در یک عمل خاص، مانند خرید است.

انواع تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین بسیار مختلف است که به دلیل تنوع در این حوزه، یافتن نقطه شروع می‌تواند دشوار باشد. برای راهنمایی شما، تیم کانون تبلیغات پاسارگاد برخی از مهم ترین انواع تبلیغات آنلاین را بررسی کرده است:

  • تبلیغات رسانه‌های اجتماعی
  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی ایمیلی
  • تبلیغات از طریق موتورهای جستجو
  • تبلیغات نمایشی، از جمله تبلیغات بنری و هدف‌گذاری مجدد
  • تبلیغات موبایل

۱. تبلیغات در رسانه های اجتماعی

بعد از تدوین یک استراتژی بازاریابی در خصوص رسانه های اجتماعی برای تجارت خود، می‌توانید تبلیغات را در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی بررسی کنید.

درحال حاضر اکثر شبکه های اجتماعی به راحتی به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهند تا از امکانات موجود استفاده کنند و محصولات خود را داخل پلتفرم تبلیغ کنند.

تبلیغات آنلاین و بازاریابی برای رشد کسب و کار

این امکانات شامل ابزار‌های تحلیلی برای ارزیابی موفقیت سرمایه گذاری شما هستند که می‌تواند شامل یک توییت یا پست تبلیغاتی، تبلیغ محتوای تولید شده توسط کاربر یا حتی یک کمپین کامل باشد که در چندین رسانه اجتماعی منتشر می‌شود.

شما می توانید برای کسب و کار خود، تبلیغات در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی را به خوبی بررسی کنید.

۲. بازاریابی محتوا

یک روش عالی دیگر، بازاریابی محتوا است. در این روش، تمرکز اصلی روی بهبود سئوی سایت است تا از طریق آن بتوانید ترافیک ارگانیک را به یک وب سایت جذب کنید.

هنگامی که استراتژی و محتوا را در اختیار دارید، می توانید با پرداخت هزینه برای نمایش محتوا در وب سایت های مرتبط، دسترسی و تعامل آن را افزایش دهید. تبلیغات پولی می‌تواند به افزایش بازگشت سرمایه برای تجارت شما کمک کند.

تبلیغات بومی، نوعی رسانه پولی هستند که روشی هوشمندانه برای ایجاد آگهی بوده و از موضوع سایتی که در آن قرار داده شده است پیروی می‌کند، یعنی هم سو با رسانه موردنظر است و گاهی اوقات به عنوان آگهی تبلیغاتی از آن یاد می‌شود.

۳. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی باید بخش جدایی ناپذیری از ارتباطات آنلاین شما باشد، چرا که راهی مهم برای حفظ ارتباط با مشتریان فعلی خواهد بود. به این ترتیب، توجه و سرمایه گذاری قطعا باید در حوزه توجه شما باشد.

۴. بازاریابی موتور‌های جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو یعنی شما می توانید با پرداخت هزینه، برای افزایش دیده شدن وب سایت خود در صفحات نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل، اقدام کنید.

این روش نباید با سئو اشتباه گرفته شود؛ سئو، بهینه سازی موتورهای جستجو است که هنر دیده شدن در بالاترین سطح ممکن در موتورهای جستجو بدون نیاز به پرداخت هزینه است.

تبلیغات آنلاین و بازاریابی برای رشد کسب و کار

بازاریابی موتورهای جستجو، اغلب تبلیغات کلیکی نامیده می‌شود و می‌تواند برای مثال در گوگل ادوردز (Google Adwords) یا Microsoft Bing Ads استفاده شود.

اثربخشی سرمایه گذاری برای کسب و کار شما در این روش به طور کلی، با هزینه هر کلیک یا هزینه به ازای هر نمایش اندازه گیری می‌شود.

۵. نمایش تبلیغات

تبلیغات نمایشی زمانی استفاده می شود که تبلیغ شما به طور معمول از عکس‌ها، فیلم‌ها، گرافیک‌ها یا محتوای رسانه‌ای با آرم تجاری تشکیل شده باشد و در وب‌ سایت‌های شخص ثالث قرار می‌گیرد که با کلیک بر روی آن، کاربر را به وب‌ سایت شما ارجاع می‌دهد.

در نظر گرفتن پروسه ای که کاربر هنگام کلیک بر روی یک تبلیغ انجام می‌دهد، بسیار مهم است؛ زیرا این امر باعث اتلاف وقت است که به تجارت تبدیل نمی شود زیرا UX در صفحه اجرا به درستی انجام نشده است.

یکی از ایمن‌ ترین راه‌ها برای تبلیغات آنلاین، قرار دادن تبلیغ در وب‌ سایت‌ هایی است که جایگاه برند شما را تکمیل می کنند.

این بدان معناست که شما همیشه در سایت‌های دلخواه خود حضور دارید؛ نه سایت‌هایی که توسط یک پلتفرم شخص ثالث انتخاب شده‌اند و گشتن در آن زمان بر است.

بنابراین باید از “هدف گیری متنی” استفاده کنید؛ یعنی کاربر به طور خودکار به وب سایت هایی هدایت می شود که کلمات کلیدی موردنظر وی در آن وجود داشته باشد.

و “هدف گذاری موضوع” صورت گیرد که به انتخاب سایت بر اساس داشتن محتوای موردنظر کاربر اطلاق می شود.

یکی از مؤثر‌ترین اشکال تبلیغات نمایشی، هدف گذاری مجدد یا بازاریابی مجدد است.

برخلاف سایر تبلیغات بنری، تبلیغات هدفمند مجدد، به کاربرانی ارائه می‌شود که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده‌اند یا مخاطب موجود در پایگاه داده شما هستند.

۶. تبلیغات موبایلی

با توجه به اینکه بسیاری از ما بخش زیادی از روزمان را در تلفن‌های هوشمند می‌ گذرانیم، جای تعجب نیست که تبلیغ کنندگان از این پلتفرم برای دسترسی به مشتریان خود استفاده کنند.

انواع مختلف بازاریابی خاص تلفن همراه شامل تبلیغات از طریق برنامه های تلفن همراه، اعلان های فشاری، پیام کوتاه و ام ام اس است.

استفاده از بازاریابی برنامه ای برای تبلیغات آنلاین

بازاریابی برنامه ای، فرآیند خودکار خرید موجودی تبلیغات دیجیتال در زمان واقعی است که یک پدیده رو به رشد و پیچیده است.

این پدیده، با استفاده از الگوریتم‌ها، محصول یا خدمات تبلیغ‌ کننده را در یک زمینه مرتبط در معرض دید یک مشتری خاص قرار می دهد.

به زبان ساده، فضایی را برای حراج فضای تبلیغاتی، به بالاترین پیشنهاد کننده می‌دهد.

چگونه بازاریابی جزر و مدی می‌تواند از شما حمایت کند؟

در حال حاضر تبلیغات آنلاین بخش بزرگی از بودجه کلی بازاریابی سالانه را تشکیل می‌دهد، بنابراین اهمیت آن را نباید نادیده گرفت.

با این حال، باید توجه داشت که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای تحت تاثیر حواس پرتی ناخواسته تبلیغات آنلاین قرار می‌گیرند، پس تبلیغات آنلاین نباید آزاردهنده باشند.

تبلیغات آنلاین و بازاریابی برای رشد کسب و کار

در بازاریابی آنلاین باید بر روی اهدافی متمرکز شد تا برای مخاطب محرک باشد.

ما با کسب و کارهای مختلف همکاری می‌کنیم تا تلاش‌های تبلیغات آنلاین آنها را به‌ طور مؤثر برنامه‌ریزی کنیم چرا که می‌خواهیم پیام برند به درستی به گوش مردم برسد و در عین حال بهترین بازده را ارائه دهد.

ما در کانون تبلیغاتی پاسارگاد به شما کمک می کنیم تا بودجه خود را برنامه ریزی کنید و تجارت خود را هدفمند و تاثیرگذار حرکت دهید.

بسته به بودجه و نیازهای شما، متخصصین زبده کانون تبلیغات پاسارگاد بهترین مشاوره را به شما ارائه خواهند داد تا نیازهای تبلیغاتی کسب و کار شما را برآورده کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم از شما حمایت کنیم، لطفا با ما تماس بگیرید.

 

منبع: Online Advertising

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *