تحولات جدید دنیای سئو

۸ نکته طلایی درباره تحولات جدید دنیای سئو

در عصر اینترنت پیوسته، یک جریان دائمی از پیشرفت ها و مشکلات محتلف درخصوص مبحث سئو و بهبود جستجو در گوگل وجود دارد؛ اما اینکه ما چقدر می توانیم با این مسائل همگام باشیم از اهمیت بالاتری برخوردار است.

مطلب امروز جمع‌ بندی سریعی از اتفاقات جالبی است که در سه ماهه اول ۲۰۲۲ در دنیای سئو رخ داد که آگاهی از آن برای بازاریابان اینترنتی بسیار حائز اهمیت است.

در این مطلب قصد داریم اتفاقاتی که بازاریابان با آن روبرو هستند را باهم مرور کنیم.

۱. کشف مشاغل محلی Pointy توسط گوگل

سرویس پوینتی گوگل به خریداران کمک می کند محصولات مورد نیاز خود را در فروشگاه فیزیکی شما پیدا کنند. پوینتی به سیستم نقطه فروش شما متصل می شود و به طور خودکار موجودی فروشگاه شما را به این صفحه در گوگل اضافه می کند.

“کولان نیلسن” برای اولین بار متوجه دسترسی رایگان تبلیغاتی گوگل به پوینتی در داشبورد نمایه کسب و کار گوگل شد.

امروزه فروشندگان با استفاده از سئو باید به روش‌های متعدد فروش فکر کنند و استفاده از سیستم پوینتی برای خرده‌فروشان آسان نیست.

با این حال، این پرسش مطرح می شود که آیا تلاش‌های گوگل برای ارتقای عملکرد خرید خود می‌تواند با آمازون برای کنترل تراکنش‌های آنلاین رقابت کند و اینکه این کار چگونه ممکن است بر صاحبان مشاغل محلی تأثیر بگذارد.

کشف مشاغل محلی Pointy توسط گوگل

۲. تاکید گوگل بر جدید بودن وضعیت کسب و کار برای تقویت اعتماد مصرف کننده

گوگل می‌داند اگر کاربران به محصول نادرستی هدایت شوند، اعتماد آنها از بین می رود. به همین خاطر سئوهای محلی سعی در جذب مخاطب دارند.

البته جالب است بدانید، پایان سال ۲۰۲۱ شاهد عرضه یک افزونه به روز شده کروم به نام ترانسپرنسی (Transparency) بودیم که ظاهراً از هوش مصنوعی برای کشف نظرات جعلی درج شده برای یک محصول استفاده می کرد.

تاکید گوگل بر جدید بودن وضعیت کسب و کار برای تقویت اعتماد مصرف کننده

۳. بررسی نظرات مشتریان درباره یک محصول

اگر کامنتی از مشتریان خود در خصوص محصولات ندارید، بهتر است از لحاظ فنی بررسی کنید و تشخیص دهید چرا بازخوردی که از مشتریان انتظار دارید، نشان داده نمی‌شود؛ زیرا فیلترهای بررسی گوگل و سئو در حال سخت تر شدن هستند.

این پیشرفت می تواند برای صاحبان مشاغل دردسر بزرگی به حساب بیاید، اما ضروری است.

نشانه ها حاکی از آن است که مصرف‌کنندگان از وجود نظرات جعلی کسب و کار محلی آگاه می‌شوند و اگر گوگل تلاش‌های خود را برای محدود کردن هرزنامه‌های نظرات افزایش ندهد، مشتریان اعتمادشان را به این پلتفرم و فهرست فروش شما از دست خواهند داد.

۴. تاثیر نظرات کاربران روی نقشه فروشگاه شما

همان طور که می دانید نظرات کاربران در سئو بسیار تأثیرگذار هستند؛ اما فقط به تأثیری که باید روی مشتریان بگذارند، فکر کنید، به طور مثال مانند تصویر، وقتی برای فروشگاه هایی که اجناس دست دوم می فروشند جست و جو می کنیم، مشتریانی را می‌بینیم که فریاد می‌زنند: «بهترین فروشگاه دست دوم در منطقه!» و “این بهترین مغازه صرفه جویی تا کنون است!”. در حالی که ما از هیچ فرآیندی برای تحریک این رفتار آگاه نیستیم، این فقط یک انگیزه دیگر برای حفظ بازخورد عمومی است.

تاثیر نظرات کاربران روی نقشه گوگل فروشگاه شما

۵. آشکار شدن پاسخ های مالک برند برای کاربران

“تام وادینگتون” با این خبر خوب به توییتر آمد که نظرات تبلیغات سرویس محلی گوگل، پاسخ‌های مالک برند را نشان می‌دهد؛ هرچند فقط در تلفن همراه.

با اتهامات اخیر کمیسیون تجارت فدرال مبنی بر اینکه برند HomeAdvisor آمار سرنخ و قیمت گذاری را به صاحبان کسب و کارهای کوچک نادرست معرفی کرده است، این کار تلنگری جدی برای گوگل بود تا با پایگاه ارائه دهندگان خدمات خود رفتار بهتری داشته باشد.

نمایش بازخورد صاحبان مشاغل برای نظرات کاربران، یک گام کوچک در این مسیر است؛ اما گوگل کارهای بسیار بیشتری می‌تواند انجام دهد تا کسب و کارها رونق پیدا کند که جای امید است.

آشکار شدن پاسخ های مالک برند برای کاربران

۶. بینش کافی نسبت به صفحه نتایج موتورهای جستجو

اگر متوجه شدید معیارهای نمایه کسب و کار شما (تعداد کلیک و بازدید) دقیقاً در نتایج موتور جستجو هنگام ورود به سیستم نشان داده می شود، تعجب نکنید؛ چون گوگل تشخیص داده است که سرورها باید بیشتر تجربه خود را در نتایج موتور جستجو مدیریت کنند.

این کار از لحاظ سئو صحیح نیست، اما دیگران ممکن است این رابطه را دوست داشته باشند. این زمان خوبی است تا بررسی کنید که برچسب‌های شما در اطلاعات آماری در واقع چه چیزی را نشان می‌دهند.

بینش کافی نسبت به صفحه نتایج موتورهای جستجو گوگل

۷. پالایش صفحه نتایج موتورهای جستجو

این ویژگی به کاربران امکان دسترسی به نتایج ظریف‌ تر را می‌دهد. “بری شوارتز” اشاره می کند که این گزینه برای کشف کسب و کار شما به جستجوگران ارائه می شود و یا حتی به سادگی می تواند آنها را منحرف کند. این عرضه و به روز رسانی سئو، نمونه کاملی از نوع آزمایشی است که گوگل همیشه برای یافتن نتایج مرتبط‌ تر انجام می‌دهد.

هوشمندانه است گاهی اوقات از خود بپرسیم روش جستجوی ما در طول زمان چگونه تغییر می کند. در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با یک دهه قبل چقدر متفاوت جستجو می کنیم؟

۸. ما در مورد مجاورت بیشتر یاد گرفتیم

سئو را باید یک موضوع در حال پیشرفت در نظر بگیرید، زیرا این دانش و مشاغل محلی به کشف و تفسیر تأثیرات به‌روزرسانی های گوگل می پردازند. این چیزی است که ما تاکنون می دانیم:

  1. “استرلینگ اسکای” گزارش داد که در دسامبر، کلمات کلیدی در عناوین تجاری مشمول به روز رسانی های اخیر گوگل شده اند.
  2. طبق مطالعاتی که “برایت لوکال” انجام داد، برندهایی با کلمات کلیدی قانونی در عناوین خود دچار تنزل شده بودند. به عنوان مثال عناوین تجاری طولانی شاهد حرکت نزولی بودند که هر شرکتی با نام بیش از ۳۱ کاراکتر به مشکل برخورد. چنین برندهایی بیشترین ضرر را در رتبه بندی داشتند.

مهم است بدانید که سئوهای محلی باتجربه، به روش های مختلف مجاور بودن را تفسیر می کنند. از یک طرف، می توان گفت که کلمات کلیدی در عنوان کسب و کار به یک عامل رتبه بندی منفی تبدیل شده اند یا همچنان یک عامل مثبت هستند؛ اما این عامل یکی از مواردی است که گوگل اکنون به سادگی رتبه بندی کرده و باعث ضرر شده است. در این بخش دو سوال مهم وجود دارد:

  1. آیا ویسینیتی (شرکت املاک استرالیایی) استفاده از کلمات کلیدی در عناوین تجاری را کاهش خواهد داد زیرا دیگر امتیاز مثبتی را به همراه ندارد. البته لازم به ذکر است جامعه سئو محلی مدت‌هاست از گوگل درخواست کرده که از این عمل بی فایده دست بردارد.
  2. آیا ویسینیتی نام تجاری خود را تغییر می دهد تا با به روز رسانی جدید گوگل نسبت به کلمات کلیدی در عناوین تجاری مطابقت داشته باشد؟ شرکت‌ها در گذشته این کار را انجام داده‌اند، اما آیا مجاورت باعث می‌شود این عمل ارزشمند نباشد؟

سخن آخر

روند پیشرفت‌های مهم گوگل در سه ماهه اول سال حاکی از آن است که جنبه های مختلف سئو دائم درحال ارزیابی است.

این روند یعنی سئوکاران محلی و صاحبان مشاغل هم باید از این تغییرات تبعیت کنند. به همین سبب گوگل با بهبود کیفیت جستجو مشتریان را برای خرید از وب سایت های همسو با تغییرات سئو، متقاعد می کند.

پیشنهاد دیگر این است که به کسب‌وکارهای محلی مستقل کمک کنیم تا استراتژی بهتری در میان همه‌گیری کووید-۱۹ داشته باشند و به این حرف که همه چیز به حالت عادی بازگشته است، فکر نکنید.

در عوض، به فکر آوردن مایحتاج و شادی برای کل جامعه، از جمله عزیزان آسیب پذیر باشید. این کار مهمی است و میزان موفقیت و درآمد شما در سه ماهه آینده جابه جا خواهد شد.

امروزه بازاریابی از طریق موتورهای جستجو (گوگل) از اهمیت بالایی برخوردار است و فروشندگان کالاها یا خدمات مختلف به دنبال بهره برداری از این نوع تجارت هستند. کانون تبلیغات پاسارگاد مفتخر به عرضه خدمات بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) بالاترین بازخورد به مشتریان خود است.

هم چنین اگر قصد توسعه کسب و کار خود دارید، از خدمات مشاوره و توسعه کسب و کار متخصصین کانون تبلیغات پاسارگاد می توانید بهره مند شوید.

 

منبع:  ۸Q1 Local Search Developments You Need to Know About

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *